30. 9. 2013 HC Sparta

Petr Ton vstoupil do sparťanské historie

Nedělnímu duelu Sparty s Kladnem předcházel slavnostní ceremoniál věnovaný PETRU TONOVI. Zkušený útočník se stal díky gólu ve třetím kole do sítě Plzně nejlepším střelcem klubové historie. Předseda představenstva Petr Bříza společně s dosavadním rekordmanem Jiřím Zelenkou předali Tonovi pamětní dres s číslem 255 a hodinky Breitling.

Do nové sezony vstupoval Ton s 253 góly ve sparťanském dresu, jediná trefa mu chyběla k vyrovnání klubového střeleckého rekordu Jiřího Zelenky. A nemusel čekat dlouho, branka s číslem 254 přišla skutečně bleskově, již v prvním kole doma proti Hradci Králové sparťanský kanonýr rekord vyrovnal. A ve třetím kole při domácím duelu s mistrovskou Plzní přišla i branka číslo 255, od které se začíná počítat nový rekord. Slavnostní chvíle přišla ve 22. minutě, kdy byl Ton v úniku faulován a plzeňského gólmana Mensatora překonal při trestném střílení.

Milníky Petra Tona

• 1. gól ve Spartě - 12. září 2003, 1. kolo: Karlovy Vary – Sparta 1:4
  • 100. gól ve Spartě - 26. září 2006, 4. kolo: Slavia – Sparta 2:6
  • 200. gól ve Spartě - 15. listopadu 2009, 24. kolo: Kladno – Sparta 1:4
  • 255. gól ve Spartě - 20. září 2013, 3. kolo: Sparta – Plzeň 3:1

Pro duel s Kladnem připravilo vedení holešovického klubu pro devětatřicetiletého kanonýra slavnostní ceremoniál, během kterého dostal od Petra Břízy a Jiřího Zelenky, bývalých hráčů Sparty a členů Klubu legend HCS, hodinky a pamětní dres. „Bylo to pomyslné předání žezla od Jirky Zelenky. Petr od klubu dostal ještě hodinky Breitling, které si sám vybral,“ upřesnil Bříza.

Před 8. ligovým kolem už Ton dokázal svůj rekord navýšit o dalších pět branek, v současné chvíli je jeho hodnota už 260 přesných tref.