28. 3. 2015 Daniel Ryl

Pilař: Musíme být koncentrovaní celý zápas

V prvním utkání na ledě Třince vytvořil KAREL PILAŘ obrannou dvojici s Adamem Poláškem, ale ani oni nedokázali zabránit porážce 2:6. Obránce Sparty přiznal, že o prohře rozhodly individuální chyby sparťanů. Pilař ovšem věří, že zítra předvede Sparta koncentrovanější výkon. „Každý si přebere v hlavě, co udělal špatně a co dobře,“ řekl po utkání.

Oceláři vstoupili do utkání velmi aktivně, ale Sparta jejich tlak ustála. „Začali jsme dobře. Čekali jsme od Třince tlak v první třetině, kterou jsme zvládli,“ řekl po utkání Karel Pilař. Podle jeho slov ovšem sparťané neudrželi koncentraci celých šedesát minut. „Udělali jsme nějaké chyby a oni je potrestali. Byli lepším týmem. Vyhráli zaslouženě.“

Karel Pilař

Zkušený zadák přiznal, že ve hře Sparty bylo mnoho individuálních chyb. „Máte pravdu. Budu se opakovat, protože jsme prostě udělali chyby, které potrestali,“ uznal před novináři. Spartu srazila častá oslabení, ale frustraci Pilař odmítl. „Nemyslím si. Nevzdávali jsme to, snažili se bojovat, ale bohužel to nestačilo a vedou 1:0.“

Jak hodit porážku za hlavu? „Stejně jako vítězství. Každý si přebere v hlavě, co udělal dobře a co špatně.“ Sedmatřicetiletý zadák nastoupil po boku Adama Poláška, který za stavu 3:1 pro Třinec trefil horní tyči Hrubcovy branky. „Mohlo by to vypadat jinak, pokud by se trefil, ale to už je takové kdyby. Nasázeli nám šest gólů a zaslouženě vyhráli.“

Třinec následně odskočil a dokráčel pro vítězství 6:2. „Na začátku druhé třetiny jsme udělali chyby, které potrestali, dostali se do vedení a asi se cítili líp. Z toho pramenilo, že přidali další branky. Zítra je ale nový den,“ nesklápí hlavu obránce Pražanů.

Několik hráčů Sparty mělo na ledě Třince velké problémy a často padali na ledovou plochu. „Máte pravdu, ale ten led byl stejný i pro Třinec. Na to se nemůžeme vymlouvat,“ nehledal Pilař alibi. „Ten led je horší, protože asi jak přijde více lidí, tak je ta kvalita horší. Zažil jsem to i na jiných stadionech, ale v tom bych problém neviděl.“

Sparta musí hodit porážku za hlavu a urvat si do domácích odvet alespoň jedno vítězství. „Něco si s klukama řekneme a zítra do toho musíme nastoupit líp. Dneska jsme začali v podstatě dobře, ale musíme být koncentrovaní po celý zápas,“ zakončil zadák holešovického celku.