11. 3. 2015 Tomáš Lichnovský

Piskáček: Povedený hit pomůže mně i týmu

Sparta má za sebou úspěšný vstup do play off, když na domácím ledě porazila Mountfield HK v prvním zápase čtvrtfinále 3:0. Tato část sezony je typická tím, že hráči zařadí ještě vyšší rychlostní stupeň, než v základní části, a na ledě se výrazně přitvrdí v osobních soubojích. Několik čistých hitů si dnes připsal také JAN PISKÁČEK. “Mně osobně povedený hit pomůže a týmu doufám taky,” říká sparťanský obránce.

Dnes jste byli nebývale důrazní v osobních soubojích. Sám jste si připsal v první třetině povedený hit. Byl váš cíl ukázat soupeři, že ho tohle čtvrtfinále bude bolet?
To si nemyslím. V play off to takhle bude hrát každý, v tom my nejsme žádná výjimka. Tvrdost k hokeji patří a v play off to bude obzvlášť tvrdé. Mně osobně povedený hit pomůže a týmu doufám taky.

Jan Piskáček

Máte za sebou desetidenní přestávku. Trvalo vám, než jste se dostal do tempa?
Myslím si, že na to, že jsme měli takhle dlouhou přestávku, to bylo dobré. Šli jsme si od začátku za vítězstvím.

O Mountfieldu se mluví jako o defenzivním soupeři, překvapilo vás něco na jeho hře?
Ani ne, protože jsme se na na jeho hru připravovali celý týden, takže jsme věděli, co budou nebo co můžou hrát. Myslím si, že po teoretické stránce jsme byli velice dobře připravení.

Skóre vypadá jednoznačně 3:0, byla podle vás také situace na ledě jednoznačná?
Myslím si, že jsme hráli od začátku dobře, šli jsme si jednoznačně za vítězstvím. Samozřejmě, že pár šancí taky měli, ale jinak si nemyslím, že jsme v zápase měli nějaký větší problém.

Filip Novotný udržel čisté konto, co říkáte na jeho výkon?
Filip dneska chytal opravdu super. Že nedostal gól, je určitě dobré pro jeho psychiku a další zápasy. Ale nejen pro něj, i pro nás, pro obranu, a vlastně pro celý tým. Svědčí to o tom, že jsme se připravili opravdu dobře.

Utkání přihlíželo přes 7700 diváků, jak jste vnímal dnešní atmosféru?
Je to paráda, když přijde tolik lidí a když se dostanou duchem do zápasu. Určitě nás to povzbudilo. Je to příjemné.