13. 2. 2006 Vojtěch Gibiš

Po odpočinku čeká hráče Sparty dvoufázový trénink

Na večerním tréninku v pondělí 13. února se už vesele proháněli po ledě marodi Petr Ton a Pavel Kašpařík. U obou je však jejich start v ostrém zápase prozatím vyloučen. Přesto všichni hráči hýřili dobrou náladou a úsměv jim neubral ani dvoufázový trénink, kdy k dopolední porci nadělil Marian Jelínek ještě hodinku večerního ledu.
Po večerním tréninku jsme si o aktuální situaci popovídali s trenérem Marianem Jelínkem.

Polovinu prvního týdne olympijské přestávky jste nechali hráče odpočívat. Jak vypadala druhá polovina týdne?
Špatně. (smích) Vypadalo to, jako bychom se sešli na novou sezonu. Ale odpočinek byl nezbytný. V pátek byl trénink takový kostrbatý, ale nyní se již kluci zase dostávají do formy. Ale s tím vším jsme počítali. Někteří hráči dokonce říkají, že čtyři dny bez ledu pro ně znamená pocit, jako kdyby znovu začínali sezonu. Ale někdo se bez ledu obejde třeba dva týdny, je to hodně individuelní.

Neměli jste v pátek po nástupu nějaké problémy s váhou či kondicí některých hráčů?
Vůbec ne, za čtyři dny se nemůže nic stát. Naopak pár kluků mělo jedno, či dvě kila podváhu, takže se dostali aspoň do normálu.

O víkendu jste hráčům dali také volno?
Částečně, trénink byl až v neděli večer. V pátek jsme trénovali volněji, byl to takový zahřívací den. V neděli to již bylo ostřejší a během pondělka už jsme trénovali naplno.

Budete dvoufázově trénovat celý týden?
Ano, vyjma středy. To hraje reprezentace první zápas na olympiádě, takže chceme večer hráčům dát volno. A hlavně po čtyřech trénincích bude jeden takový zátěžový, takže bude trénink a posilovna.

Na co se budete nyní při tréninku zaměřovat?
První týden bude trénink zaměřen na kondici, bruslení a nabrání síly. Druhý týden bude více orientován na nácvik kombinací, přesilovek a na přípravu na nadcházející utkání.

Na ledě s vámi trénovali už i Petr Ton a Pavel Kašpařík. Jak to s nimi vypadá?
Petr nemůže trénovat zakončení a střelbu, v tom ho zlomenina stále limituje. Pavel Kašpařík se již zapojuje normálně do tréninku, doktor mu povolil postupné zapracování. Stejně je na tom i Michal Sivek, který s námi také již chodí na led, jen tentokrát byl na rehabilitaci.

A jak to vypadá s návratem ostatních marodů do sestavy na zbývající čtyři zápasy základní části extraligy?
Počítáme s Pavlem Kašpaříkem, Michalem Sivkem a Tomášem Netíkem. Otazník visí nad Milanem Tomanem, který má problémy s vazivovým aparátem v ruce. Určitě však nenastoupí Marek Černošek a Petr Ton.

František Výborný v minulých dnech vedl slovinskou reprezentaci. Proto jste měl dozajista hodně práce. Stačíte sledovat olympijské hry?
Když je čas, koukám se na co nejvíce sportů. Budu také komentovat hokej pro jednu sportovní televizi. Takže se ve volném čase připravuji na komentování, abych věděl něco i o hráčích soupeře. Katka Neumannová je moje kamarádka, takže jsem ji strašně moc fandil. Držel jsem palce i skokanu Jandovi, tam to ale bohužel nevyšlo. Držím prostě palce, víc se z pokoje udělat nedá. (smích)