7. 10. 2006 Roman Šperňák, Vojtěch Gibiš

Podlešák se trefil ve Spartě poprvé

Poprvé se trefil po příchodu do Sparty vysoký útočník Martin Podlešák. Nejprve mu byl připsán první gól Sparty v Českých Budějovicích, později byl autor branky změněn na Davida Vrbatu. To zřejmě Podlešáka nastartovalo ke zlepšenůmu výkonu a čtyřidvacetiletý forvard vstřelil branku ve druhé třetině, když se mu podařilo bekhendem, najít skulinku mezi Turkovými betony.
„Za stavu 2:0 jsme mohli dát gól a bylo by po zápase. Dvakrát jsme jeli sami na brankáře. Soupeř nám poté dal tři rychlé góly a pak už se to dalo jen těžko zvrátit,“ litoval zahozených šancí mladý útočník Sparty Martin Podlešák. Přesto mohl být po utkání spokojen. Jen tak na něj totiž nezapomene. Dal v něm svůj první extraligový gól a to dokonce hned dvakrát. To se jen tak každému nepovede. Už v 7. minutě napřáhl po zavezení puku do útočného pásma Netíkem. Z hranice kruhů propálil brankáře Turka. V tu chvíli hlasatel na stadionu oznámil jako střelce Martina Podlešáka, i když bylo zřejmé, že kotouč za Turkova záda tečoval dojíždějící David Vrbata. „Viděl jsem, že byl puk tečován Davidovými kalhotami,“ přiznal Podlešák. Přesto mu spoluhráči ihned po zápase schovali na památku puk. „David dal také první gól, takže si ho vzal on. Já si vzal až ten druhý,“ usmál se.

Po přestávce bylo vše uvedeno na pravou míru, a tak dál čekal na svou první branku v soutěži. V polovině zápasu zaskočil celou Budvar arénu, když oklamal stínujícího obránce Vágnera i brankáře Turka a mezi betony domácího gólmana zvýšil vedení svého celku na 2:0. „Vystřelil jsem bekhendem a přiznám se, že ani nevím, jak to tam spadlo,“ divil se ještě dlouho po utkání. Přesto ani jeho „druhý“ gól v zápase nestačil. Hosté si v závěru druhé třetiny černou chvilku, když běheme třech minut dostali tři branky. Přišli tím o pracně nabyté vedení a už neměli síly na otočení stavu. „ Nepolevili jsme, ani jsme se neuspokojili, prostě jsme měli smůlu. Soupeř dal jeden blbý gól z dálky a je jen škoda, že ty branky padly strašně rychle po sobě. Pak už se stav proti rozjetým Budějovicím těžko otáčel,“ uvedl Podlešák.

Sparťané ale nic nezabalili. V úvodu závěrečného dějství prohrávali o jednu branku a chtěli se o body ještě poprat. „Měli jsme sebevědomí a věřili si, že bychom mohli zápas otočit, ale nepovedlo se. Teď máme před sebou Liberec a ten musíme porazit,“ řekl hráč. Ani hosté nebrali utkání nijak prestižně. Vzájemná bilance patnácti utkání bez porážky je pro všechny minulost. V probíhající sezoně se hraje o nové extraligové body. „Nějaká série? To vůbec ne. Trenéři nás drželi na uzdě. Přijeli jsme na jih Čech jako ke každému jinému zápasu a chtěli uhrát vítězství. Bohužel se to nepovedlo,“ litoval na závěr další hráč mezi extraligový střelec.