1. 3. 2012 Daniel Ryl

Podpora fanoušků je pro hráče satisfakcí za letní dřinu, uznal Kočí

P r a h a - Ani on nemohl chybět v sestavě Sparty pro nedělní derby s pražskou Slavií. DAVID KOČÍ opět navlékl rudý dres a pomohl svému týmu k zisku jednoho bodu. "Zašli jsme na večeři, ale slavilo se s pokorou," přiznal sparťanský obránce.

Poslední kolo Tipsport extraligy nabídlo strhující bitvu pražských "S". Sparta sice vedla již 2:0, ale o vedení nakonec přišla. V penaltovém rozstřelu získala bonusový bod Slavia. "I přes porážku se cítím dobře. Odehráli jsme poslední utkání sezóny a z pohledu týmu je skvělé, jak jsme celou sezonu zvládli," neskrýval nadšení řízný obránce. "Nebylo to příliš jednoduché. Slavia předvedla velmi dobrý hokej," uznal kvality soupeře. "Napadali, poctivě pracovali a podle mě rozhodla o vyrovnání třetí třetina. Oni přidali, bojovali a zahráli hodně dobrou poslední třetinu. Myslím si, že byli i o něco lepším týmem než my," pokračoval. Vyrovnávací branka Slavie v poslední minutě třetí třetiny za skandování tribun. To postřehl i tvrdý muž Sparty. "Pro hráče je to satisfakce za tu letní dřinu. Dostaneš takový dar za to, že miluješ hokej, soustředíš se na něj a dáváš tomu všechno," přiblížil pocity hráče, když mnoho fanoušků aplauduje vestoje, nebo dokonce skáče. "Je to výsledek celého týmu, ne jednotlivce," upozornil vzápětí.

David Kočí

Celkem 41 zápasů základní části, čtyři asistence, šest kladných bodů v tabulce pravdy a 107 trestných minut. Takovými ciframi přispěl David Kočí k zisku Prezidentského Poháru, který zůstal po nedělním podvečeru v Tipsport Aréně. "Jsem rád za to, že jsem tuto trofej dokázala vyhrát. Dělá mi radost, že jsem si našel své místo v týmu a nějakým způsobem jsem týmu dokázal pomoci k zisku tohoto poháru," neskrýval radost ze zisku trofeje. "Samozřejmě byly z mé strany k vidění i horší zápasy, ale většinou to bylo v pohodě a já si nesmírně vážím toho, že tu jsem. Jsem za to vděčný," přiznal charismatický obránce. Nesmlouvavý obránce holešovického týmu zažil řadu epizod své kariéry, které byly úspěšné. Zisk Prezidentského Poháru patří podle Kočího do horních příček pomyslného žebříčku. "Všechno řadím na stejnou úroveň. Ať už se jednalo o starty v NHL, premiéru v extralize, finále na farmě nebo Prezidentský Pohár. Všechno je specifické a všechno má svou cestu. Každopádně si to člověk vybaví, až bude starší a bude vzpomínat na svou kariéru, tak se mu tyto okamžiky vybaví," podotkl. "Prezidentský Pohár si určitě najde své místo," dodal vzápětí s úsměvem.

Ziskem Prezidentského Poháru ovšem cesta nekončí. A to si uvědomuje také celý holešovický tým. Jandačovi svěřence čeká ve středu přesun do Špindlerova mlýna, kde na ně čeká menší soustředění před play-off. "Ve středu odjíždíme na soustředění do Krkonoš. V pátek nás čeká přátelské utkání ve Vrchlabí, kde se utkáme s Libercem," poodkryl nejbližší program. "Budeme muset nabrat síly a tvrdě pracovat, abychom došli do našeho cíle," motivoval. David Kočí se v sestavě Sparty zabydlel a také on bude důležitou součástí při tažení v play-off. "Chci se prezentovat poctivou prací, což platí neustále. Hlavně bych rád podával dobré a hlavně vyrovnané výkony. Chci týmu pomoci v té cestě na vrchol a udělám vše pro náš týmový úspěch. Co bude trenér chtít, co dostanu za úkol, to splním, když to zařídí úspěch týmu," ujistil na závěr.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila