30. 9. 2014 Tereza Velikovská

Podrobné statistiky: Klimek králem střelců

Sparťané mají za sebou prvních sedm kol základní části, během kterých nastříleli 24 branek a za čtyři tříbodové výhry si připsali 12 bodů do tabulky Tipsport extraligy. Optikou podrobných statistik si můžete připomenout, komu se v prvních sedmi duelech nejvíce dařilo střelecky či kdo kraluje týmovým statistikám v Radegast Indexu bojovnosti.

Gólově se nejvíce dařilo Lukášovi Klimkovi, který dokonce s šesti góly kraluje tabulce střelců celé extraligy před pětigólovým Zbyňkem Irglem z Třince. A to zejména díky povedenému představení na ledě Brna, kde místní Kometě nasázel hned čtyři branky v jediném zápase, a přispěl tak výraznou měrou k destrukci Komety v poměru 8:1.

"Je samozřejmě příjemné vidět své jméno na podobném místě, ale vyšel mi zápas v Brně, kdy mi tam spadly čtyři branky, takže bych to nepřeceňoval. Čtyři góly jsem v lize ještě nikdy nedal, hattrick naposledy ještě za Vítkovice. Teď mi to vyšlo parádně, ale důležité je hlavně to, že jsme se chytli a začali vyhrávat jako tým," říká sedmadvacetiletý forvard skromně.

Nejvytíženějším hráčem Holešovických byl v dosavadním průběhu sezony obránce Michal Barinka, který na ledě tráví v průměru 20 minut a 21 vteřin na zápas. Barinka, který přišel před touto sezonou z Vítkovic, je také s +30 body týmovým lídrem v Radegast Indexu bojovnosti a čtvrtým mužem v této statistice v celé extralize. V rámci Sparty vede také v počtu hitů a zblokovaných střel.

„Moje role je jasně daná a vím, proč mě Sparta chtěla. Snažím se plnit roli defenzivního obránce, hrát do těla a plnit důvěru, kterou mi trenéři dávají,“ říká sám Barinka, kterému se daří i směrem dopředu. V sedmi duelech nasbíral na obránce velmi slušné dva góly a jednu nahrávku. Týmovým statistikám kraluje důrazný bek ještě v jednom ohledu, a to v kolonce trestných minut. Těch už má na kontě 18.

Podrobné statistiky sparťanských hráčů po 7. kole:

GÓLY

179
83
0

Poznámka: ve statistice úspěšnosti střelby jsou v závorce uvedené góly a celkový počet střel, u úspěšnosti vhazování jsou v závorce buly vyhraná a buly celkově. Radegast Index se počítá z bodů +/-, hitů a zblokovaných střel.