22. 10. 2014 Tereza Velikovská

Podrobné stats: Polášek vládne nahrávačům

Duelem v Plzni sparťané otevřeli druhou polovinu základní části a jako nejlepší nahrávač týmu do ní překvapivě vstoupil obránce ADAM POLÁŠEK, který už má na kontě 13 kanadských bodů za dva góly a 11 asistencí. Díky nim je společně s pardubickým Radoslavem Tyborem dokonce nejlepším nahrávačem ligy!

Třiadvacetiletý bek tak zažívá individuálně vůbec nejpovedenější sezonu mezi seniory, už nyní má na kontě víc kanadských bodů, než během šestadvaceti zápasů ve sparťanském dresu v minulé sezoně. "V seniorském hokeji jsem takovou situaci nikdy nezažil, vždycky jsem měl spíš roli defenzivního obránce. To, že se mi teď tak bodové daří, je z části i náhoda. Většinou to kluci odehrají dobře vepředu a mně se ty nahrávky tak nějak sejdou," usmívá se Polášek skromně.

To, že se mu bodově daří na jedničku a je dokonce společně s Danielem Přibylem a Jaroslavem Hlinkou se třinácti kanadskými body nejproduktivnějším hráčem týmu, ho podle jeho slov správně motivuje. "Jsem za to moc rád. Každého hráče nakopne, když se mu v zápase povede nějaká nahrávka nebo gól, zvlášť ze začátku zápasu. Potom je to jiné, člověku se hraje víc uvolněně," těší ho.

Hned pět ze svých jedenácti nahrávek přitom přidal v jediném zápase, při osmigólovém výprasku Kometě. "Hned na začátku utkání v první třetině jsem tam měl dvě nahrávky, o kterých jsem věděl. Do druhé třetiny už jsme šli se slušným náskokem, už jsem věděl, jak hrají, a že bod může vzniknout z čehokoliv. Nakonec se to sešlo tak, že přibyly ještě další tři, i když to byly takové nahrávky nenahrávky," zavzpomínal Polášek na duel v Brně.

Na půdě Komety se mu dokonce jako teprve druhému obránci po Liboru Procházkovi v historii české extraligy povedlo nasbírat pět kanadských bodů v jediném zápase. Kromě produktivity Polášek v dosavadním průběhu sezony boduje k v Radegast Indexu, ve kterém mu patří třetí místo v rámci týmu, a to zejména díky již 15 zblokovaným střelám.

Podrobné statistiky sparťanských hráčů po 14. kole:

GÓLY

299
127
1

Poznámka: ve statistice úspěšnosti střelby jsou v závorce uvedené góly a celkový počet střel, u úspěšnosti vhazování jsou v závorce buly vyhraná a buly celkově. Radegast Index se počítá z bodů +/-, hitů a zblokovaných střel.