26. 6. 2014 Tereza Velikovská

Polášek, Přibyl a Buchtele do reprezentace

Hned tři sparťanské zástupce povolal kouč českého národního týmu Vladimír Růžička na čtyřdenní reprezentační kemp, který se uskuteční na přelomu července a srpna v Praze. Kromě Jana Buchteleho, který si připsal první seniorské starty již v průběhu sezony 2013/2014, povolal také nováčky Daniela Přibyla a Adama Poláška. U těch jde o vůbec první reprezentační pozvánku na seniorské úrovni.

Útočník Buchtele už si vybojoval účast na Euro Hockey Tour a v přípravných zápasech před mistrovstvím světa v běloruském Minsku během sezony, je tedy ze tří nominovaných sparťanů tím nejzkušenějším. Celkem v českém dresu nastoupil do 20 zápasů, ve kterých si připsal dvě gólové nahrávky.

Nominace na reprezentační kemp:

Brankáři: Pavel Francouz (Litvínov), Libor Kašík (Zlín), Tomáš Závorka (Karlovy Vary).
Obránci: Milan Doudera, Vladimír Roth (oba Třinec), Bohumil Jank (Hradec Králové), Michal Kempný (Kometa), ADAM POLÁŠEK (Sparta), Lukáš Kovář (Vítkovice), Vojtěch Mozík (Plzeň), Ondřej Vitásek (Liberec), Vladimír Eminger (Kärpät Oulu/Fin.), Jakub Krejčík (bez angažmá).
Útočníci: Ondřej Roman, Vladimír Svačina, Petr Strapáč (všichni Vítkovice), JAN BUCHELE, DANIEL PŘIBYL (oba Sparta), Lukáš Radil, Tomáš Zohorna (oba Pardubice), Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Petr Holík (Zlín), Tomáš Hyka (Mladá Boleslav), Jakub Orsava (Třinec), Dominik Simon (Plzeň), Tomáš Svoboda (Kometa), Antonín Honejsek (Blues Espoo/Fin.).

"Hodně si vážím každé možnosti ukázat se v dresu reprezentace, je to pro mě velká čest. Už na konci minulé sezony jsem zažil parádní atmosféru a měl jsem možnost bojovat o mistrovství světa. Bohužel se mi nepovedlo dostat se do konečného výběru, ale o to větší motivaci mám. Chci dál ukazovat trenérům a fanouškům, že mám na to reprezentovat naši zemi," říká třiadvacetiletý útočník.

To Přibyl s Poláškem jsou mezi osmi nováčky, kteří figurují na seznamu celkem 28 hráčů pozvaných na letní kemp. Ten startuje v Praze ve středu 30. července, poslední trénink se uskuteční v sobotu 2. srpna.

"Bude to moje premiéra v reprezentaci a moc se na ni těším. I když je to zatím jen kemp bez ostrých zápasů, jsem samozřejmě nadšený. Navíc jedu s Buchtou, který mi určitě ve všem důležitém pomůže. Jsem rád, že je nás i s Adamem Poláškem ze Sparty víc. Naše nominace je i zásluhou toho, že se nám dařilo v minulé sezoně jako týmu," raduje se Přibyl, který se již podíval na juniorské mistrovství světa.