1. 3. 2015 Robin Mana

Polášek: S Hradcem to bude super série

Poslední zápas základní části se proměnil v gólovou přestřelku se šťastným koncem pro Spartu, která nakonec dokázala porazit držitele Prezidentského poháru 6:5. Přesilovkovou brankou se na výhře nad Třincem podílel také obránce ADAM POLÁŠEK, který v pozápasovém rozhovoru již vyhlíží start vyřazovacích bojů.

Adame, z tribuny to dnes vypadalo z obou stran jako hodně bezstarostná jízda. Jak jste to viděl z pohledu hráče na ledě?
Je fakt, že sestavy obou mužstev byly trochu uzpůsobené situaci a fázi sezony, ve které se nacházíme. My máme pár zraněných, Třinec si zase asi šetřil hráče. Nicméně i přesto body nechtěl ztratit ani jeden tým a my jsme rádi, že jsme se nakonec radovali my. Protože pořád jde o prestiž.

Sledovali jste přece jen na dálku nějak výsledek zápasu v Brně, nebo jste to vůbec neřešili?
Abych pravdu řekl, tak to tam vždycky nějak problesklo, ale my jsme tomu nepřikládali nějaký zvláštní význam.

Adam Polášek

Nakonec tedy ve čtvrtfinále Hradec, který si prý Spartu údajně přál...Co na to říkáte a vzkázal byste svému příštímu soupeři něco?
O tom jsem vůbec nevěděl, ale oni si můžou říkat, co chtějí. Myslím, že mezi námi a Brnem už si moc nevyberou. Možná, že se nás snaží tímto způsobem trochu postrašit, ale z toho si nic dělat nebudeme. Jestli je to Hradec nebo Zlín, na tom nezáleží.

Jaká to tedy bude s Východočechy série? Co očekáváte?
To je spíš otázka na trenéry. Jinak s Hradcem to máme v sezoně zatím padesát na padesát a podobně vyrovnaný průběh očekávám i v play off. Myslím, že to bude super série.

Sparta začíná doma, přičemž letos domácí prostředí nebylo vždycky výhodou. Jak to vidíte směrem k vyřazovacím bojům?
V play off to bude něco jiného. Ty zápasy mají úplně jinou atmosféru. Rozhodnou spíš maličkosti na ledě, než to, jestli začínáme doma, nebo ne. Budou to zápasy o gól, o dva.

Už jste zmínil zranění. Jak to vypadá, stihnou se všichni dát před rozhodující fází sezony dohromady?
Většinou jsou to spíš drobnější zranění, která kluci do startu play off doléčí. Ale i přesto, že teď nehrají, stále jsou s týmem a stejně jako my jsou natěšení až to začne...