28. 5. 2013 Robin Mana

Pöpperle: Jinam než do Sparty jsem nechtěl

Jeho návrat do kabiny Sparty udělal radost nejednomu fanouškovi holešovického klubu. Gólman TOMÁŠ PÖPPERLE bude po roční odmlce opět strážcem spaťanské branky a věří, že po zisku Prezidentského poháru pomůže tentokrát svému klubu dosáhnout na trofej nejcennější.

Po roce stráveném v KHL se vracíte zpátky do Sparty. Řekněte, zvažoval jste přestup do nějakého jiného klubu?
Po mém odchodu ze Lva jsme se prakticky okamžitě dohodli se Spartou. Nikam jinam jsem nechtěl, Sparta byla jasná volba a jiné nabídky jsem ani nezvažoval.

Jak zpětně hodnotíte Vaše výkony a jak jste spokojen s tím, čeho jste v první sezoně v KHL dosáhl?
Je to tak půl na půl. V první sezoně jsme potrápili řadu favoritů a postoupili do play off, s čímž, myslím, veřejnost příliš nepočítala. Pak jsme ale vypadli 0:4 na zápasy, což celkové hodnocení dost kazí. Mám-li vyjádřit své pocity, tak jsou neutrální.

Napomohl Vašemu přestupu do Sparty také vliv trenéra Jandače?
Myslím, že ano. Pan Jandač měl o mé služby zájem, spolupráce s ním byla vždy výborná, ať již ve Lvu či ve Spartě a já jsem moc rád, že bude pokračovat i nadále.

Jste teď jedním z Čechů, kteří si zahráli jak v KHL, tak v NHL. Kontinentální hokejová liga se od svého založení netajila ambicemi být určitou konkurencí pro zámořskou soutěž. Myslíte si, že se to vůbec někdy může podařit?
Tak v tom mám jasno. Nemůže. A nejde teď o fanoušky nebo atmosféru, i na KHL chodí vysoké návštěvy. Ale NHL je hlavně mnohem rychlejší, a tudíž atraktivnější. A pak jsou tu ještě další věci jako komfort arén, zázemí pro hráče a v neposlední řadě také logistika a doprava. To všechno je v zámoří na mnohem vyšší úrovni. Tomu se nikdy nic nevyrovná.

Změny ve sparťanském týmu musely přijít

Pojďme teď ke Spartě, kam po sezoně včetně vás přišlo devět nových či staronových tváří. Překvapil Vás takový řez kádrem?
Abych řekl pravdu, příliš ne. Nějaké náznaky už byly. Mužstvo vypadlo dvakrát za sebou ve čtvrtfinále a to se nedá hodnotit jako úspěch. Nějaké změny musely přijít i v souvislosti s novým pravidlem pro nasazování mladších hráčů.

V týmu skončil i dlouholetý sparťan a kapitán Michal Broš. Kdyby to bylo na vás, koho byste vybral jako kapitána pro nadcházející sezonu?
Těžko říct. Napadá mě, že bychom si mohli zvolit Radka Philippa, i když nevím, nevím. Ostravák kapitánem. (smích) Ale tuhle otázku teprve budeme určitě v kabině řešit, Radek by se na to hodil.

Z ohlasů fanoušků je jasné, že jsou z Vašeho návratu nadšeni a jste pro ně top posilou před novou sezonou. Můžete proto prozradit jaká je délka Vašeho kontraktu ve Spartě?
Jsem samozřejmě rád, že to fanoušci takhle vnímají. Doufám, že jejich očekávání naplním a dosáhneme na nějaký velký úspěch. S klubem jsme se zatím dohodli na roční smlouvě. Co bude dál, to se uvidí.

Zmínil jste úspěch, nelze se tedy nezeptat, co to pro vás znamená? I když odpověď bude asi očekávaná.
Jsme na Spartě, nemá cenu mluvit o ničem jiném než o finále a titulu. Všichni cítíme, že Sparta už je po úspěchu hodně hladová.

Mimochodem, sledoval jste výsledky Sparty i v době, kdy jste hrál v KHL?
Ano, to ani jinak nešlo. Tím, že jsme trénovali a hráli ve stejné hale, byl jsem s klukama logicky v kontaktu a jejich výsledky sledoval. Bylo obdivuhodné jak se Sparta dokázala dostat z posledního místa až k přímému postupu do play off.

Reprezentaci v tuhle chvíli vůbec neřeším

Nadcházející ročník bude trochu atypický, protože mu bude předcházet turnaj EHT v Pardubicích. Hrát se bude již na přelomu srpna a září, ve stejném termínu kdy Spartu čeká domácí dvojzápas s Jyväskylä a Kuopiem. Přemýšlel jste jak by se situace řešila, kdybyste byl povolán do reprezentace?
Je pravda, že to je dost zvláštní. Ale to je ještě hodně daleko a já jsem nad tím vůbec nepřemýšlel. Navíc nikde není napsáno, že budu na akci nominován. A i když si v nároďáku vždycky rád zahraju, soustředím se teď na přípravu se Spartou a reprezentaci momentálně neřeším.

Hokejová extraliga už svého mistra zná vice než měsíc, fotbalová liga vyvrcholí o víkendu. Sledujete napínavý závěr domácí soutěže, ve kterém bojuje Sparta o titul? A půjdete se podívat na sobotní zápas s Duklou?
Sleduji to a přeju Spartě, aby to dotáhla až k titulu. Nevím ještě, jestli budu v sobotu přímo na stadionu, ale když ne, určitě se budu dívat v televizi.