4. 10. 2013 Tereza Velikovská

Pöpperle: Zbytečné fauly nás stály zápas

Na půdě Komety Brno odvedl gólman TOMÁŠ PÖPPERLE vynikající výkon, na body to přesto nestačilo. Sparťané sice zásluhou trefy Karla Pilaře vedli, ale domácí hokejisté dokázali vývoj utkání zvrátit dvěma využitými přesilovými hrami. „Zbytečně jsme faulovali, dostali jsme dva góly v oslabení a prohráli 1:2. Takže nás to bohužel stálo zápas,“ povzdechl si osmadvacetiletý brankář, který v Brně čelil hned pětatřiceti střelám.

Hned v úvodu jste proti Dočekalově střele předvedl zákrok večera a kotouč mířící do prázdné branky vykopl betonem. Byl to úmysl, nebo štěstí?
Bylo to spíš o štěstí, tam mě to trefilo. Hráč Komety už se dostal za mě, já tam na poslední chvíli zvednul nohu a on mi ji trefil.

Po první třetině jste odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením, zápas se v tu chvíli vyvíjel dobře. Co se ve druhé části pokazilo?
První třetinu jsme hráli dobře, hned na začátku měli sice domácí dvě velké šance, ale poté už jsme je k ničemu nepustili. Ve druhé třetině na nás vlétli, přišlo tam pár oslabení, kterými jsme je sami dostali do hry. Dostali jsme se tak pod tlak, Kometa se tím dostala do nějaké euforie a tlaku.

Tomáš Pöpperle

Byl právě poměr vyloučení 6:1 z pohledu Sparty a dvě využité domácí přesilovky tím, co zápas rozhodlo?
Dostali jsme oba dva góly v oslabení, prohráli jsme 1:2. Takže to určitě bylo rozhodující. Hráli ve druhé třetině spoustu přesilovek, zbytečně jsme faulovali a stálo nás to zápas.

Vyčetl jste svým obráncům, že vás v zápase častokrát nechali na holičkách?
Nevyčetl, samozřejmě to nebylo tak, že by to tak chtěli. Ale že ze souboje dva na dva dostaneme dvě dvojky, to byla velká blbost. Oba naši beci šli ven, to by se nemělo stávat. Bohužel se to tak stalo a právě to rozhodlo.

Střetnutí nejproduktivnějšího útoku extraligy a druhé nejpevnější obrany ligy dopadlo vítězné pro Kometu, čekal jste ale, že na vás půjde takové množství střel?
Před zápasem se nedá úplně očekávat, jestli na mě půjde hodně střel nebo ne. Ale věděl jsem, že když je necháme takhle hrát, tak že přesilové hry mají dobré a jsou doma nepříjemní.

Honza Švrček, který v Kometě poslední dvě sezony působil, před zápasem neočekával žádnou přestřelku, ale těsný výsledek a málo gólů. Čekal jste i vy, že bude zápas přesně tak probíhat?
Brno dobře známe. Hrají tady výborně a obětavě, žene je domácí prostředí, které už známe. Ani já jsem před zápasem nečekal, že bychom tu hráli klasickou přesilku, kdy bychom nastříleli hodně gólů.

Naposledy jste si proti Kometě Brno zachytal ve čtvrtfinále v ročníku 2011/2012, kdy Sparta po zisku Prezidentského poháru překvapivě vypadla, vzpomněl jste si na to před zápasem?
Věděl jsem, že jsme tu hráli play off, ale je to už skoro dva roky zpátky, takže to člověk nijak moc neřeší. Jejich i náš tým už je hodně jiný, takže jsem to neřešil.