6. 10. 2015 Tereza Velikovská

Pöpperle s nulou: Trestali jsme jejich chyby

Soupeř v Curychu dobýval sparťanskou branku marně. Sparťané v odvetě prvního kola play off Champions Hockey League zvítězili 3:0 a zaslouženě postoupili s celkovým skóre 6:2 do osmifinále proti Kärpätu Oulu. A výrazně k tomu dopomohl právě gólman TOMÁŠ PÖPPERLE, který za svá záda nepustil ani jednu z 30 střel švýcarského celku.

Sparťanům sice po prvním duelu v Praze, který vyhráli 3:2, stačila k postupu remíza, ale neponechali nic náhodě. Sami se prosadili brankami Tomáše Netíka, Petra Kumstáta a Jana Buchteleho. Vzadu to naopak zavřeli a nedovolili soupeři ani jediný gól. Pöpperle si tak mohl připsat první nulu v sezoně. "A to to ani s nulou být nemuselo," smál se hrdina večera po zápase.

Toho potěšil výkon celého týmu a zejména pozorná hra do obrany. "Ve finále jsem za tu nulu samozřejmě rád, hráli jsme parádní zápas. Většinu času jsme ho kontrolovali. Víc jsme se do toho zapojili, šli jsme společně za vítězstvím, i když v lize jsme v posledních zápasech body dost zbytečně rozdávali,“ připomněl tři extraligové prohry v řadě.

Týmu podle něj také vyhovovalo, že hrát musel soupeř, který byl po prvním zápase o jeden gól pozadu. "Tohle bylo utkání, kde jsme nemuseli tlačit a hrát my, ale soupeř. My tak čekali na jejich zaváhání. Hráli jsme zodpovědně dozadu a čekali, jestli udělají chybu. A tu jsme pak vždycky potrestali," shrnul Pöpperle.

Jedním z klíčových faktorů bylo i to, že Sparta ustála tlak Curychu v úvodu zápasu bez inkasovaného gólu. „Tam jsme nebyli asi úplně připravení na takový nápor, že na náš takhle vlétnou. Chvilku jsme se rozkoukávali, ale rychle jsme se dostali do hry," potěšilo Pöpperleho.

Stejně jako to, že Sparta zvládla ubránit všech šest přesilových her soupeře. „Semkne vás to, když hrajete hodně oslabení. Navíc některá vyloučení byla... To je už asi jedno jaká. Ale za všechno jsme chodili ven. Přežili jsme to, parádně jsme to odbránili a to nám hodně pomohlo. A když dal Buchta třetí gól, tak už bylo vlastně hotovo," pochvaloval si.

A věří, že výhra a postup do osmifinále Champions Hockey League tým povzbudí i do dalších ligových klání. "Musíme si to přenést do extraligy. V posledních zápasech jsme hodně gólů dávali, ale i dostávali. A hlavně jsme ztráceli jasně vyhrané zápasy, ve kterých jsme mohli bodovat. Tyhle ztracené body teď musíme získat zpátky. A nejlépe s tím začít hned v pátek," burcuje třicetiletý gólman vzhledem k duelu s vedoucí Plzní.

A jak by se svého pohledu srovnal právě zápasy Ligy mistrů s těmi v Tipsport extralize?"Je to jiný hokej. Je dobře, že člověk pořád nehraje proti těm samým týmům, které už dobře zná. Zvlášť když porazíte Curych nebo Ženevu, tak je to hodně příjemné," potěšilo ho.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila