9. 10. 2005 Tadeáš Drahorád

Poprvé od jarního masakru

V neděli se v Holešovicích poprvé od jarního play - off představí borci z Vítkovice Steel. Sparta má tedy Ostravanům co vracet. Když domácí vyhrají, přeskočí tak Moravany v tabulce a posunou se z nepříliš dobrého osmého místa v tabulce. Utkání začíná v neděli v 18:30 v holešovické T-Mobile Areně.
O soupeři ...
Každý sparťan si při vyslovení slova "Vítkovice" jistě vzpomene na vyhecovanou čtvrtfinálovou sérii v jarních vyřazovacích bojích, která připomínala souboj bezzubé stařeny s Arnoldem Schwarzeneggerem. Vítkovičtí vyřadily pražské favority hladce 4:1 na zápasy a postoupily tak do semifinále, kde si už neporadily se Zlínem. Vítkovicím se letos, podobně jako Spartě, příliš nedaří na ledě soupeřů. Poprvé dokázali Vítkovičtí venku vyhrát až minulý týden ve Vsetíně.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Někdejší sparťanský kapitán a současný Vítkovický kapitán vede kanadské bodování svého týmu. Roman Šimíček je typický powerforward, který vyniká zejména prací pře soupeřovou brankou. Marek Pinc si za krátký čas na severu Moravy získal respekt a je jedním z nejvytíženějších brankářů v lize. Úspěšnost zákroků si drží nad 93% a průměr obdržených branek je jen málo větší než 2.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně:
V prvním zápase domácí Sparta vedla po 12 minutách hry už 3:0, jenže hosté dokázali stav utkání vyrovnat a o výsledku 4:3 musel sedm minut před koncem třetí třetiny rozhodnout Petr Nedvěd.

Další měření sil proběhlo opět na sparťanském ledě. Pražané už ve 2. minutě vedli 1:0, ovšem hosté snížili ještě v první dvacetiminutovce, to chybělo do první sirény 9 sekund. Červené světlo se znovu rozsvítilo až v 59. minutě, když se trefil Pilař. V poslední minutě se ale zapsal mezi střelce i vítkovický Burger, a tak zápas skončil spravedlivou dělbou bodů - 2:2.

I na východě republiky Sparta vedla, a to dokonce o dva góly. Jenže dvě slepené branky hostů v polovině utkání a další dva zásahy ve třetí třetině vývoj utkání otočily. K ničemu už nebylo ani Schnábelovo snížení v 57. minutě. Hosté tedy prohráli 3:4.

Ve čtvrtém měření sil se příliš branek neurodilo. První branku vstřelili tradičně sparťané, Vítkovičtí opět srovnali, ale na vítězný gól Hlaváče z 38. minuty už odpověď nenašli. Sparta v Ostravě vyhrála 2:1.

O Spartě:
Sparťanská schizofrenie pokračuje i po duelu s Plzní. Zatímco venku urvala Sparta dva body jen ve Vsetíně, doma je zatím takřka neomylná. Jedinou ztrátou je remíza s Kladnem.
Ve Spartě nejvíce září:
Petr Ton byl jediným sparťanským střelcem v Plzni a s 13 kanadskými body zdatně sekunduje Janu Markovi v ligové tabulce produktivity. Spolu se svým spoluhráčem z lajny také vedou s 10 body tabulku +/-. Druhá hvězda se v těchto dnech hledá těžce. Možná se nabízí Jan Marek, jenž vede tabulku produktivity, ale poslední dobrou boduje jen občas.
O zápase:
Zápas startuje v neděli 9. října 2005 v pražské T-Mobile Areně v 18:30. Zápas můžete také sledovat v online přenosu na našich stránkách.