22. 10. 2010 Petr Schwank

Pořád akorát dotahujeme, a to nepůjde donekonečna, ví Hanzlík

P r a h a - Defenzivní úkoly plnil Jan Hanzlík v zápase s Pardubicemi na výbornou. Dá se říct, že i on nese svůj díl na výhře, kterou sparťané vybojovali podruhé za sebou až v nájezdech. „Musíme dávat víc gólů,“ tuší sparťanský zadák s číslem 38 na hrudi. I tentokrát totiž Pražanům na zisk dvojice bodů stačil jen jeden.

„Zaplaťpánbůh, že jsme dnes ty dva body urvali,“ oddechl si po zápase Hanzlík. Nezapomněl pak vyseknout poklonu sparťanskému gólmanovi, který znovu čelil desítkám střel soupeře, a za jeho záda prošla jen jediná. „Pepis dnes chytal výborně.“ Ani obranná hráz před ním si nevedla špatně. „Trochu jsme se zlepšili v defenzivě, tam už nemáme tolik problémů. Ale to v zápase nestačí. Musíme mít tlak,“ všímá si osmadvacetiletý bek.

Jan Hanzlík

Sparťané, byť byli na soupeře dobře připraveni, nedokázali opět zabránit úvodnímu gólu. Ten přišel z hokejky Branislava Mezeie. A to znamenalo vydat se na již dobře známou cestu za vyrovnáním. Po ní už Holešovičtí letos kráčeli několikrát a Jan Hanzlík to ví. „Vezme nám to vždy hodně sil. A to jak fyzických, tak psychických. Pořád akorát dotahujeme, a to nepůjde vždycky. Potřebujeme zkrátka dát první gól nebo alespoň mít tlak ve třetině a hodně střílet,“ tvrdí.

V TESLA ARENĚ se tak rázem vše začalo odvíjet podle na chlup stejného scénáře jako v úterý, kdy zde jeden bod ukořistili Vary. „Bylo to vlastně skoro stejné jako proti Varům. Jen s tím rozdílem, že Pardubice měly asi o něco větší tlak,“ srovnává Hanzlík. „Ale my si na ně věřili. Řekli jsme si, že i kdybychom ten puk měli do brány dostat jakkoli - třeba dopíchat - musíme se o to pokusit. A ještě že to na nakonec na nájezdy vyšlo,“ znovu si odfukuje.

Do konce scházely dvě minuty, když se puk zčista jasna zatřepetal v pardubické síti. Dopravil jej tam Radek Smoleňák poté, co dorážel Kůrkovu střelu. „Takové góly jsou potřeba. Štěstí se k nám poslední dobou obrací zády, moc ho nemáme,“ přemítá Hanzlík. „Ale to souvisí s tím, jak hrajeme. Kdo hraje špatně, nemůže mít štěstí.“

V hledišti bylo i tentokrát dusno, a atmosféra ještě zhoustla poté, co se Pardubičtí ujali vedení. Sparťanské obecenstvo ani tentokrát neváhalo několikrát za hru pískotem či pokřiky projevit názor na výkon hráčů v rudém. „Tohle nám samozřejmě moc nepomáhá. Ale na druhou stranu fanoušky chápu. Sparta má být v jiné pozici, a to nejen v tabulce, ale hlavně herně,“ připouští Hanzlík.

Extraligový los velí jasně – už v neděli musí Sparta do Kladna, na led posledního celku tabulky. Sparťané stále ještě čekají na první výhru venku. „Řekli jsme si, že začala nová čtvrtina a že horší už to být nemůže,“ prozradil sparťanský zadák.

„Musíme chtít za všech okolností bodovat v každém zápase. Ať už urveme jeden, dva nebo tři body, to je jedno. Už si nemůžeme dovolit prohrávat,“ burcuje. „Do Kladna jedeme s jasným cílem: Vyhrát. Musíme teď nahnat zpět to, co jsme na začátku ztratili.“