23. 11. 2006 Vojtěch Gibiš

Pošleme v pátek Oceláře do sběru?

To uvidíte na pátečním utkání Sparty s Třincem, ale pokud vy pošlete do sběru alespoň 1 kg železa, získáte vstup na toto utkání ZDARMA! Přineste aktuální (nejstarší 17.11.) stvrzenku z jakéhokoliv kovošrotu v Praze a vstupenka na utkání s Oceláři z Třince je vaše. Každý, kdo donese strvzenku bude navíc zařazen do slosování o třídenní pobyt na skiopeningu ve Špindlerově mlýně od 14. – 17.12. Stvrzenky si můžete měnit v předprodeji HC Sparty Praha, vchod č. 30, a to až do pátku 24.11. do 18 h.
O soupeři ...
V létě došlo v Třinci k řadě změnám. Mužstvo se snažilo své řady hodně posílit, aby mohlo následující ročník promluvit do extraligových bojů hlasitěji. Do Slezska přestoupili z Pardubic útočníci Korhoň s Razingarem, ten však během podzimu odešel do rodného Slovinska. Na hostování z Karlových Varů přišel Zdeněk Pavelek. Ze zámořských soutěží se v dresu Ocelářů objevil Jan Steber. Z korejského klubu Anyang Halla zase obránce Seman. Naopak opačným směrem směřovalo sedm hokejistů, zejména mladíci, kteří mají možnost ukázat své schopnosti v prvoligových klubech. Během září pak ještě útok Třince vyztužil příchod útočníka Zálešáka. Oceláři si v dosavadním průběhu extraligy nevedou vůbec špatně. Jsou osmí, na Spartu ztrácejí jediný bod. V posledním zápase se jim podařilo nasázet Karlovým Varům pět branek, dobře chytajícího Vojtka překonali hráči Energie jen jedinkrát. Ocelářům bude na Spartě chybět Hašek a Zálešák.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Ofenzivu slezského mužstva táhne dvojice útočníků, jejíž jméno začíná na P. Prvním z nich je Jan Peterek. Havířovský rodák nakoukl do naší nejvyšší soutěže již v roce 1989 v dresu Vítkovic. Ve své kariéře v Čechách vystřídal jen tři severomoravské kluby - Vítkovice, Havířov a Třinec. Zahrál si však také tři sezony v Rusku. Pětatřicetiletý Peterek letos nasbíral ve dvaadvaceti zápasech jednadvacet bodů za jedenáct branek a deset nahrávek. Je tak v čele kanadského bodování Třince spolu s Jiřím Polanským. Ten má také 21 bodů, brankáře soupeře však pokořil jen devětkrát. Čtyřiadvacetiletý forvard má nakročeno ke své nelepší sezoně. Pro srovnání - loni získal Polanský v základní části 27 bodů, což bylo tehdy i maximum v jeho kariéře. Pokud však bude pokračovat ve výkonech, které letos předvádí, nemusí mít strach, že by tuto hranici nepřekonal.
Vzájemný zápas v letošní sezóně:
V Třinci, před televizními kamerami, se oba týmy letos 10.10. potkaly poprvé. A Pražané budou jistě rádi na tento zápas vzpomínat. V sedmé minutě je totiž poslal do vedení Hlaváč, Kolusz však o dvě minuty později snížil. Hlinka pak ještě v první třetině našel Vykoukala a sparťané mohli být spokojenější. Ve druhé třetině si Holešovičtí udělali z třineckého stadionu střelnici. Pěti brankami totiž nasměřovali ke své vysoké výhře. Skóre se nakonec vyšplhalo na hrozivých 9:2, když si hattrick připsal Jan Hlaváč.
O Spartě:
Sparta se málem stala prvním týmem, kterému by se podařilo vyhrát v základní části extraligy v Liberci. Ale ani dvoubrankové vedení nestačilo a Pražané nakonec podlehli při nájezdech. Přesto se hráči úřadujícího mistra předvedli v dobrém světle a po prohře ani nebyli moc rozmrzelí. Možná tomu pomohl i dobrý výkon mladého brankáře Tomáše Duby, který si vybral slabší chvilku jen při nájezdech. Trenéři v Liberci postrádali centra druhé formace Martina Štrbu, proti Třinci však už bude důrazný forvard hrát. Trenérské duo Výborný - Jelínek tak nemůže proti Ocelářům počítat jen se službami útočníka Davida Vrbaty.
Ve Spartě nejvíce září:
Jako přibitý se drží na prvním místě produktivity O2 extraligy Jaroslav Hlinka. Jeho výkony ovlivňují ofenzivní projev Sparty, vedle něj ožívá k ještě lepším výkonům Jan Hlaváč. Během dvouzápasove absence, kdy si Hlinka léčil poraněná třísla z reprezentace, vstřelili sparťané jen čtyři branky, což také o něčem svědčí. Skvělá technická hra stačila Hlinkovi zatím k získání čtyřiatřiceti bodů, přičemž kapitán reprezentace radši přihrává - nasbíral už pětadvacet asistencí. Jak za mlada se po extraligových stadionech prohání sparťanský veterán Jiří Vykoukal. Nejzkušenější hráč Sparty si letos užívá, že ho na rozdíl od minulé sezony, nepronásledují zdravotní problémy a hraje ve velké pohodě. Při přesilovkách rozděluje puky, či přímo tvrdě pálí na soupeřovy brankáře. S jedenácti body je Vykoukal spolu s Martinem Hamrlíkem nejproduktivnějším obráncem extraligy, k čemuž pomohla Vykoukalovi i přesná teč Hlinkovy střely v Liberci.
O zápase:
Utkání 26. kola O2 extraligy začíná v T-Mobile Aréně v pátek 24. listopadu v 18:00. Pro všechny příznivce bude na stránkách znovu připraven online přenos. V lepším případě můžete přijít své hráče povzbudit přímo do Arény. Vstupenky jsou k mání pro dospělé od 40 KČ, děti mají vstup zdarma. Své ratolesti můžete také během zápasu umístit do dětského koutku GLOBAL EXPRESS.

Vstupenky a předprodej

Sestavy z minulého kola:
Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - Dragoun, Langhammer, Podlešák - Hromas, Dušátko.
Vojtek - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Steber, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 1 - 0 - 3 2:4 5:1 2:4 1:2