8. 3. 2009 Lucie Strouhová, Vojtěch Gibiš

Potopily nás častá vyloučení a Biegl, mínil Černošek

Přes sto trestných minut obdrželi hokejisté Sparty ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání. Na takové číslo se vyhrává těžko, na trestné lavici často více než deset minut pobývaly zkušené opory, místo aby Medvědy přehrávaly na ledě. „Bylo to potápějící,“ uznal bek Marek Černošek.

Na ledě se jiskřilo od úvodních minut. První šance Zlína, Přikryl uhasil skvělým zákrokem radost domácích, před ním se strhla šarvátka. O pár minut později stejná situace na druhé straně. Vzápětí emoce v hledišti rozpoutal Pilař, jenž úderem na hlavu srazil Lešku. Vysloužil si desetiminutový trest. Nebyl prvním, ani posledním. Sparta čtvrté utkání nezvládla. „ Spousta vyloučeních nás stála utkání, bylo to potápějící,“ sklesle přiznal Černošek.

Marek Černošek

Přitom nebyl důvod k přehnané nedisciplinovanosti. Pražané vedli sérii jasně, byli v psychické výhodě, zbýval poslední krok. Do čtvrtého utkání byli rovněž psychicky odolnější mužstvem a po první třetině navíc vedli. Otázkou tedy zůstává, proč trestné minuty na kontě Výborného svěřenců naskakovaly v neuvěřitelném množství a s neuvěřitelnou rychlostí. „K tomu se nemohu vyjádřit,“ pokrčil výmluvně rameny prostějovský odchovanec.

Oslabení však stála Spartu vítězství. Na začátku druhého dějství domácí využili dvě přesilovky, obrátili stav zápasu a vedení už dokázali udržet. „Byl to rozhodující moment a pak také gólman Biegl, byl jistější a vylámali jsme si na něm zuby,“ přiznal dvaatřicetiletý bek, jenž nasazení druhého gólmana nečekal. „Překvapilo mě to, vždyť dlouho nehrál. Přesto chytal dobře, je to o zkušenostech a byl mnohem jistější než Sedláček,“ všiml si Černošek.

Přestože druhé klání na zlínském ledě nedopadlo dle představ Sparty, v autobuse mohla cestou do hlavního města zavládnout chvilková spokojenost. „Přijeli jsme si do Zlína pro jeden vyhraný zápas a to jsme splnili. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát ten první, protože kdyby tomu bylo naopak, tak by to v druhém zápase byl asi jiný kolotoč. Jedeme do Prahy za stavu 3:1 a v úterý hodláme sérii ukončit,“ vzkazuje odhodlaně sedmibodový obránce ze základní části.