3. 9. 2011 Oliver Sálus

Povedl se nám začátek, to rozhodlo, hodnotí Ton

P r a h a - Pražská Sparta si připsala třetí vítězství v turnaji ET, když na svém ledě v sobotu zdolala Eisbären Berlín 2:1. První branku domácích vstřelil kanonýr Petr Ton. Sparťané drželi jednobrankové vedení dlouhých pětačtyřicet minut. I přes závěrečný nápor hostů zápas dovedli do vítězného konce.

Petře, na svého soupeře jste od první minuty doslova vlítli. To ho určitě zaskočilo...
Úvod do zápasu se nám velmi povedl. Bohužel jsme nevyužili všechny příležitosti, které jsme měli a dlouho jsme vedli jen 1:0. Do dalších zápasů by chtělo přidat ještě rychlý druhý gól. Jsem rád za to, že se nám povedla první třetina. Zatím jsme v European Trophy kromě zápasu na Slavii všechny úvodní třetiny prohráli.

V klubovém bodování turnaje European Trophy zaujímá Petr Ton druhé místo. Ze sedmi zápasů si připsal dvě branky, tři gólové asistence a nespočet nebezpečných střel. Lépe je na tom už jen Tonův kolega ze druhé formace Petr Tenkrát, který vstřelil o tři branky víc.

Vést prakticky čtyřicet minut pouze 1:0 musí být velmi náročné, je to tak?
Samozřejmě, vedli jsme jen o jeden gól, ale pořád jsme útočili a snažili se přidat další. Tomáš dnes předvedl skvělý výkon a podržel nás. Shodou okolností je dneska jeden z nejteplejších dnů, což se projevilo na kvalitě ledu a zároveň na naší koncovce. Oba brankáři dnes chytali výborně, my jsme třikrát trefili tyčku, ale jak říkám, nejdůležitější je vítězství, což se nám dneska povedlo.

Z úvodního tlaku jste vytěžili branku. V deváté minutě jste dokázal prostřelit brankáře Zeppa. Můžete popsat gólovou situaci?
Po vhazování se mi povedlo předhodit puk na Petra Tenkráta, vystartoval jsem, a jeli jsme v přečíslení dva na jednoho. Petr si na mě počkal a přihrál mi. Viděl jsem, že už nemám moc času na nějaké vymýšlení, protože mě dojížděl obránce, tak jsem jen poslal puk k tyčce.

Vy sám jste měl především v první třetině několik gólových šancí. Jak hodnotíte dnešní zápas po ofenzivní stránce?
Naše lajna měla velmi mnoho dobrých příležitostí. Já jsem střílel asi šestkrát. Dnes to bylo jedno z těch ofenzivních utkání, kdy náš tým drží puk, tvoří hru. Takže co se týče ofenzivní činnosti, dnes můžu hodnotit pozitivně.

Petr Ton

V dnešním utkání jste byl i dvakrát na trestné lavici. To u vás nebývá příliš obvyklé, že?
Já si myslím, že ani jeden zákrok nebyl faul (směje se). Byl jsem na puku, soupeř mě zezadu přidržoval, a ani si nejsem vědom, jak vlastně sám sebe fauloval. A druhý zákrok, to byl spíš faul na mě. Nechci machrovat, ale řekl bych, že stabilitu mám dobrou. Hráč se mě držel jako klíště, pak upadl a rozhodčí mě vyloučil (s úsměvem). Proto to i plno lidí překvapilo. Neříkám, že občas nějaký faul udělám, v tomto směru určitě nejsem andílek. Ale dnes jistě vím, že jsem byl v obou situacích nevinně.

Jak se vám líbí v lajně s Petrem Tenkrátem a Mario Bližňákem? Působíte již velmi sehraným dojmem...
V posledním týdnu jsme začali pracovat na nějakých signálech a na přesilových hrách. Naše souhra se stále zlepšuje. Teď nás ještě čekají dvě přípravná utkání, tak doufám, že to dopilujeme a budeme připravení na začátek extraligy.

Petr Tenkrát už v rozhovoru uvedl, že si spolupráci s vámi užívá. Vy jste na tom stejně?
Už od té doby, co Petr podepsal smlouvu na Spartě, jsem si přál, abychom nastupovali spolu v jedné lajně. Trenér nás postavil k sobě, zatím to docela funguje, tak uvidíme, jak to bude dál.