29. 3. 2002 MiG

Před třetím semifinále si pochvaluje Sýkora široký kádr

Dnes večer může být znám první finalista Česká pojišťovna play off. Sparta hostí od 17 hodin v Paegas Areně tým Slavie za vedení 2:0 v sérii. Domácí po čtvrtfinále s Třincem vědí, že poslední krok není jednoduchý, a jsou odhodláni sérii ukončit. Případný čtvrtý zápas je na programu v neděli v Edenu.
Kouč Václav Sýkora třetí duel nijak nepodceňuje. "Všichni hráči počínaje Břízou a konče posledním útočníkem musí podat maximální výkon," burcuje mužstvo. "Oba zápasy v sérii byly vyrovnané a Slavia to nevzdá. Nechceme opakovat domácí pátý zápas s Třincem, který jsme ztratili v začátku."

Sparťané čekají, s čím soupeř vyrukuje. Po dvou prohrách by klidně mohl na hře něco změnit. "Těžko říct. Dva zápasy hráli hodně nátlakově. Možná, že teď budou trochu opatrnější a pohlídají si, aby neinkasovali," uvažuje sparťanský kouč a oznamuje, že mužstvu by neměl chybět obránce Šrek, který ve středu nehrál. Libuje si přitom široký kádr, který má k dispozici. Slavia své nejlepší borce vytěžuje víc. "Je to výhoda. Když se dívám na semifinálová mužstva, je jasné, že není možné dojít v play off daleko s jednou kvalitní řadou. Neutáhne to."

Podle Sýkory jsou pro úspěch ve vyřazovacích bojích podmínkou minimálně dvě hodně kvalitní řady. Třetí útok se jim musí blížit a i čtvrtý musí snést jistá měřítka. "Měli jsme v sezóně nebývale zranění. Nebýt naší čtvrté řady, těžko bychom se vyhnuli větším krizím. V play off se to s postupujícím časem kumuluje, zápasy přibývají. Máme tři vyrovnané útoky, a i když ten třetí se tolik nepodílí na gólech, v podstatě rozhodl čtvrtfinále s Třincem," vzpomíná Sýkora na Bělohlavovu trefu ze závěru šestého utkání s Oceláři.

V semifinále Spartě zatím pálí dvě první vozby. V pondělí si elitní Brošova formace připsala tři trefy, ve středu ji druhý útok dorovnal dvěma zásahy na Slavii. Třetí lajna je nyní handicapována Novákovým zraněním ruky, které jej omezuje při střelbě. Chvíle těch, kteří zatím stály v boji o finále střelecky pozadu, ale můžou přijít dnes. První zápas v Paegas Areně nesledovalo ani deset tisíc diváků. Sparťané ale doufají, že tentokrát bude plno. "Byl bych strašně rád, atmosféra je hodně důležitá. Hráči ze sebe vydají o hodně víc," přeje si Sýkora. Vstupenky k sezení jsou k mání za 200 korun, k stání za polovic. Zápas začíná v 17 hodin, vysílá jej přímým přenosem ČT 2.

Bilance SPA - SLA
1999/00: 2 - 1 - 1 (1:3, 3:2, 5:1, 1:1)
2000/01: 2 - 0 - 2 (4:1, 2:4, 5:2, 2:7)
2001/02: 5 - 0 - 1 (2:1, 2:1, 3:2p, 2:3, 4:1, 2:1)