29. 6. 2012 Jiří Liebreich

Předávání vysvědčení s Tenkrátem a Žálčíkem

Předávání vysvědčení je moment, na který se žáci šestých tříd základní školy Burešovy těšili více než obvykle. Čekalo je totiž příjemné letní dopoledne strávené s holešovickým střelcem Petrem Tenkrátem a mladým talentem Lukášem Žálčíkem. O forvardy Sparty byl na škole velký zájem, společná fotka s jedním či druhým útočníkem byla oblíbenou činností žáků při procházení na chodbách školy.

Jako první se dostalo na mladé žáky 6. A, kde rozdal Petr Tenkrát nejeden podpis s řadou sparťanských dárečků. Pro ty nejlepší z žáků čekalo příjemné překvapení, ti nejšikovnější dostali za odměnu pro výborné školní úspěchy dres s velkým „S“. „Je pro mě velice příjemné strávit s vámi dopoledne. Jsem rád, že vám mohu popřát k úspěchu ve škole a taky, abyste měli hezké prázdniny,“ usmíval se Tenkrát.

Svou porci společných fotek a rozdání podpisů mladým žákům absolvoval i mladý talentovaný útočník Lukáš Žálčík. Jeho úkolem bylo rozdat dárečky žákům 6. B. Podpisy, dárečky, karty s hráči Sparty a pro ty nejlepší dresy. Společná fotografie zakončila předávání vysvědčení žákům. Se svými zážitky se Spartou se svěřil i mladý Honza: „Na zápasy chodíme, když dostaneme ve škole lístky. Známe oba hráče, Petra Tenkráta i Lukáše Žálčíka. Snad se jim bude letos dařit podobně jako loni“.

Sparťané Tenkrát s Žálčíkem tak napodobili Angela Krsteva s Dominikem Pacovským, jenž se podobné akce zúčastnili na ZŠ Palmovka, nebo například Miroslava Formana – ten nahlédl do ZŠ Botičská. Podobné akce žáci vítají, na ZŠ Burešova se chlubila i Karolína z 6. B: „Občas na zápasy chodíme s rodinou, za dres pro nejlepšího žáka třídy jsem moc ráda“.

Partnerem předávání vysvědčení je síť prodejen hraček Bambule