20. 8. 2010 Lukáš Krupička

Představujeme soupeře v European Trophy - Djurgårdens IF

P r a h a - Druhým severským soupeřem v řadě bude pro domácí Spartu celek z hlavního města Švédska Djurgårdens IF. Mnohonásobný šampion švédské nejvyšší soutěže, který v minulé sezóně padl až ve finále, do Prahy zavítá ke svému čtvrtému utkání v European Trophy. Utkání se hraje v pátek 20. srpna od 18:30 na ledě holešovické TESLA ARENY.

O soupeři

Švédský nejúspěšnější tým má na svém kontě úctyhodných 16 titulů získaných od založení švédské hokejové ligy. Tým sídlí v hlavním městě Švédska. Stockholm leží mezi jezerem Mälaren a Baltským mořem, prakticky se rozkládá na čtrnácti ostrovech a pobřeží jezera Mälaren a Baltského moře, tedy na východním pobřeží Švédska. Domácí zápasy hraje tým v hale nesoucí jméno Hovet Arena, která pojme 8 094 diváků, ale při lokálních derby či play-off se zápasy přesouvají do haly Ericsson Globe s kapacitou 13 850 fanoušků. Klub byl založen před sto devatenácti lety v roce 1891. První titul si fanoušci mohli vychutnat o čtyři roky později a to v roce 1885. Poslední titul hráči Djurgårdenu získali před 9 lety v roce 2001. V oficiálním znaku je štít s písmeny D.I.F. a trikolórou. Stockholmský celek vyznává stejné tři barvy jako Sparta, jen v jiném pořadí, kdy jsou barvy řazeny žlutá, červená a modrá.

Sezóna 2009/2010

Poslední sezóna byla pro hráče trenéra Hardyho Nilssona vcelku úspěšná. Základní část skončil tým na druhém místě se ziskem 92 bodů a ztrátou pouhých tří na první HV71. Ve vyřazovacích bojích prošel tým v poklidu až do finále, když za sebou nechal týmy Brynäs IF a Linköpings HC shodně 4:1 na zápasy. Až ve finále narazil na lepšího soupeře, kterým byl celek HV71, který sérii vyhrál 4:2 na zápasy. To byla jediná kaňka za jinak povedenou sezónou.

Hvězda soupeře: Marcus Ragnarsson

Hvězdou týmu je obránce Marcus Ragnarsson, tento devětatřicetiletý obránce je současně kapitánem švédského celku. Ragnarsson je ostříleným hráčem, zocelený působením v severoamerické NHL po dobu deseti sezón v týmech San Jose Sharks a Philadelfia Flyers. I když má za sebou velmi dlouhou a bohatou kariéru, tak nikdy nedosáhl na vítězství ve Stanley Cupu či na Mistrovství světa nebo Olympiády, kterých se zúčastnil v dresu „Tří korunek“.
Marcus Ragnarsson je velmi platným hráčem a trenéři ho staví jak na přesilovky, tak na oslabení. I když svojí výškou a váhou převyšuje mnoho jiných hokejistů, tak není vyznavačem tvrdé hry a soubojů u mantinelů.