28. 9. 2001 MiG

Přejmenujme soutěž na extraligu padacího hokeje

Trenér Hynek se zlobil na své svěřence, že neudrželi vedení 3:0 a odmítl výmluvy na zraněné opory. Hostující Ladislav Lubina ve vzrušeném závěru zápasu Sparta – Pardubice rozhodl gólem v prodloužení o vítězství Východočechů 4:3.
Perníkáři tak dokonali obrat ze stavu 0:3, který resultoval po první třetině. "Mimo výpadek v první části, kdy jsme dokonce inkasovali v přesilovce, jsme odehráli dobré utkání," hodnotil trenér Pardubic Petr Hemský. "Pak jsme hráli dobře, zlepšili jsme se, více jsme hráli do těla, byl vidět náš lepší pohyb. Cením si, že se mužstvo zvedlo a v prodloužení dokázalo dát vítězný gól."

Na sparťanské straně vládlo rozčarování. Pavel Hynek na tiskové konferenci kritizoval tým, že nedokázal udržet vedení. "Nebudeme se vymlouvat, že nám chybí čtyři hráči základní sestavy. Ti hráči, co na ledě byli, měli utkání dovézt do vítězného konce. I za stavu 3:1 se to dalo ubránit, i kdyby se hrálo jen na výsledek," vytýkal svým svěřencům sparťanský asistent. "Za stavu 3:0 jsme nastřelili dvakrát tyč a mohla tu být exhibice," litoval promarněných šancí.

Brankář Petr Bříza, který byl ve třetí třetině vyloučen na dvě minuty po vzájemné potyčce, byl po zápase rozezlen hlavně na rozhodčího. "Doufám, že tady byl pan Halas a necpal se párkama. Jak známo, nesmíme se vyjadřovat k výkonům rozhodčích. Bylo pro nás ale velmi nepříjemné, když v prodloužení poprvé v historii ledního hokeje faulovala hokejka. Mám návrh, že bychom mohli tuto ligu přejmenovat na Český Telecom Extraliga padacího hokeje," zlobil se před kabinou gólman Sparty. "Stav 3:0 neodpovídal obrazu na ledě, dali jsme branky z brejků, přestože hosté hráli hodně sebevědomě. Zlom nastal ve druhé části, kdy jsme přes šance soupeři neodskočili. Přitom Pardubice hrály pořád stejně, ale proti silnému soupeři vedení 3:1 nic neznamená," uznal Bříza.

Znamenitou téměř premiéru zkaženou "jen" prohrou si odbyl Petr Havelka. Útočník, který do minulých ročníků naskakoval vždy v samotném závěru, vstřelil úvodní gól. "Někdo tam propasíroval přes hráče puk, dostal jsem se k němu. Snažil jsem se prosadit přes obránce a nějak to propadlo kolem tyčky," okomentoval svůj úspěch. "Prohráli jsme ale díky individuálních chybách. Na jednu stranu jsem rád, že hraju. Na druhou stranu mě mrzí, že Honza Tomajko musel na operaci. Budu se snažit chytit šanci za pačesy," řekl ke své šanci udržet se v základním kádru.