1. 3. 2001 MiG

Přiblíží Spartu souboj s Kladnem k postupu nebo odsune nad propadliště?

Poslední tři kola zbývají do konce základní části extraligy. Sparta, odkud byl propuštěn kouč Miloš Říha, bude v pátečním 50. kole bojovat o veledůležité body, které ji mohou přiblížit k postupu do vyřazovací části.
Pokud prohraje, může se při úspěchu svých pronásledovatelů (Budějovice, Vítkovice, Třinec) propadnout až na nelichotivé desáté místo tabulky. Ostravané přijedou na led nabuzeného Znojma, Třinec přivítá dalšího kandidáta na postup Slavii. Zápas Jihočechů s Litvínovem budou sledovat sparťané až v sobotu v televizi.

Vzhledem k tomu, že Pražany v posledních dvou zápasech čekají silní soupeři, venku Litvínov a doma Pardubice, chtějí v pátečním klání bezpodmínečně zvítězit. „Musíme vyhrát, protože vítězství mužstvo posílí, zatímco prohra by ho srazila hluboko dolů," říká trenér František Výborný. Kladno přitom už opustilo sestupové vody a může Spartu tradičně potrápit. V posledním zápase přehrálo holešovický tým především bojovností, ta by v tak důležitém souboji neměla Spartě chybět.

Scházet však budou krom propuštěného Aitkena také obránce Dobroň a útočník Vůjtek. Hrát by však už měl reprezentant Hlinka. Kladnu se vrací do obrany zkušený Kasík, otazník visí nad startem nachlazených Dlouhého a Gefferta.

Boj Sparty začíná v 18 hodin v Paegas Areně, utkání řídí rozhodčí Kolísek.

Bilance SPA - KLA
1999/00: 1 - 1 - 2 (2:4, 2:5, 6:2, 3:3)
2000/01: 1 - 0 - 2 (5:1, 1:2, 1:2)