24. 1. 2014 Robin Mana

Přibyl: Desítka by byla hezká, ale nevadí

Sparta deklasovala Chomutov 9:0 a připsala si třetí výhru sezony proti tomuto soupeři. Celkem tak Pirátům ve čtyřech duelech nasázela dvacet branek. Jednou trefou se na páteční demontáži posledního týmu tabulky podílel také mladý útočník DANIEL PŘIBYL, který skóroval do sítě Pirátů i v prvním domácím zápase.

Soupeře jste deklasovali a nebylo daleko k "desítce". Se vší úctou vůči Chomutovu, může vůbec takový zápas váš tým nějak prověřit?
Myslím, že ano. Před zápasem to na papíře vypadá hodně jednoznačně a to je občas trochu zrádné. Takže je dobře, že jsme to zvládli. Rozhodla první třetina, kde jsme snad využili všechno, co jsme měli. Kdybychom neproměnili ty šance a naopak soupeř využil svoje příležitosti, určitě bychom se s nimi ještě trápili.

Jednou z těch využitých šancí byla také vaše branka na na 2:0. Tam vám soupeř dal hodně prostoru. Můžete tu akci popsat?
Ta akce byla celkem rychlá. Mě spíš překvapilo, že se Formič dostal skrz jejich obranu, to jsem nečekal. No a ještě než vystřelil, všichni se sjeli k němu, puk se pak odrazil od betonů a já už jsem neměl problém.

Co se takhle řeší v šatně, když vedete tak jasným rozdílem. Třeba po druhé třetině za stavu 7:0...
Tak dneska už tam bylo hodně velké ticho. Musím přiznat, že ta motivace trochu opadne, když vedete o tolik. Není to jako na začátku zápasu. Ale nemyslím si, že bychom se na to vykašlali. Diváci mohli vidět, že jsme jezdili do poslední minuty. Zvládli jsme to dobře.

Zamrzí třeba trošku, že to nevyšlo s tím desátým gólem? Bylo k němu blízko, Petr Ton jel sám na branku... Bylo by to samozřejmě hezké, hlavně kvůli divákům, kteří si to přáli. Ale nevadí, to už není tak velký rozdíl. My se teď potřebujeme hlavně připravit na další zápas a už se začít soustředit na play-off. Je to jedno, jestli devět nebo deset.

Ten výsledek je právě asi s ohledem na to, že v neděli jedete na led mistra, potřeba co nejrychleji dostat z hlavy...
Může nám to samozřejmě dodat ještě více sebevědomí, ale že bychom z toho žili ještě další týden, to určitě ne. Jak řikáte, Plzeň, to bude úplně o něčem jiném, čeká nás tam těžký zápas.

Kdybyste měl říct jedno jediné slovo, které vás v souvislosti s dnešním duelem napadne, které by to bylo?
Výborně. Nic jiného k tomu asi nelze říct.