20. 2. 2015 Tereza Velikovská

Přibyl: První gól potěší, ale chtělo to výhru

V duelu na půdě Liberce si útočník DANIEL PŘIBYL připsal skutečně hodně kuriózní branku, ale k zisku bodů bohužel dva góly, které sparťané vstřelili, nestačily. Dvaadvacetiletý forvard, jenž se do sestavy vrátil po vleklém zranění, se prosadil poprvé od října loňského roku: "Alespoň trošku mi to samozřejmě pomůže, i když bych radši výhru. Kámen, který se nastřádal za poslední tři a půl měsíce, ze mě trošku spadnul."

Bílí Tygři dokázali Spartu porazit poprvé v sezoně, a připsat si tak veledůležité tři body v boji o předkolo play off. "Liberec byl u všeho dřív, ve své obranné třetině nás vůbec k ničemu nepustil. Hráli s mnohem větším důrazem než my. My jsme naopak u nás v pásmu nebyli dostatečně důrazní, to byl podle mě tentokrát ten největší rozdíl," hodnotil Přibyl utkání na severu Čech.

Daniel Přibyl

Právě v tvrdosti a důrazu domácí jasně dominovali a na sparťanské hráče doráželi často v přesile. Odplata ale nepřišla, přestože sparťané tento styl od Liberce čekali. "Mají tu malé hřiště, vždycky hrají důrazně a chodí do rychlých protiútoků. Nedá se tedy říct, že bychom od nich tuhle hru nečekali," připustil mladý útočník.

Právě on spolu s veteránem Jaroslavem Hlinkou byli jedinými střelci ze sparťanských řad. Hlinka snižoval svým 200. gólem v dresu Sparty na 1:3, Přibyl poté na 2:4. A to poměrně kuriózně, gól mu totiž daroval jinak skvěle chytající liberecký gólman Ján Lašák. Jeho špatná rozehrávka se totiž od brusle domácího beka odrazila přímo k Přibylovi, který jen doklepával kotouč do odkryté klece.

Měl tak poměrně lehkou práci. "Asi jsem dal nějaké podobné góly, ale je pravda, že mi to liberečtí hráči skutečně hodně ulehčili. Trošku jsem tam za tím šel s myšlenkou, že by to třeba mohlo vyjít, takže jsem z toho nebyl nijak moc překvapen," popisoval Přibyl.

Jediné, co ho tak vzhledem k prohře mohlo těšit, byl první gól od října loňského roku. Poté ho na více než tři měsíce vyřadilo svalové zranění a do sestavy se vrátil až na zápas proti Kometě. "Samozřejmě bych byl radši, kdybych ho dal a vyhráli jsme zápas, ale aspoň trošku mi to samozřejmě pomůže. Že jsem se uvolnil a ten kámen, který se nastřádal za poslední tři a půl měsíce, ze mě trošku spadnul," připustil.

Ve druhé útočné formaci se navíc znovu shledal se spoluhráči, se kterými válel v loňském play off, tedy s Miroslavem Formanem a Janem Buchtelem. Útok dravých mladíků si připsal gól a hned šest střel na branku: "My si spolu rozumíme jak mimo led, tak na něm. Hraje se nám spolu fakt dobře, věřím, že to je znát. Ale samozřejmě si nebudeme nijak vybírat, s kým budeme hrát nebo ne."