1. 5. 2013 HC Sparta

Přichází sedm nových hráčů a trenér!

Karty jsou rozdány. Již včera se do Sparty přesunul gólman Tomáš Pöpperle a holešovický klub nyní oznamuje příchod dalších sedmi posil a také asistenta trenéra a vedoucího mužstva! Jan Votruba u týmu končí a nahradí jej Zdeněk Moták, do pole přicházejí obránci Karel Kubát, Jan Piskáček, Jan Švrček a Marek Hrbas a útočníci Petr Kumstát, Lukáš Klimek a Jan Buchtele. Uvnitř článku najdete podrobnosti o všech hráčích.

Změn doznává i realizační tým. U mužstva končí dosavadní asistent trenéra Jan Votruba a jeho místo zaujme Zdeněk Moták, který je nejvíce znám jako dlouholetý asistent trenéra ve Vítkovicích. Po uplynulé sezoně skončil na Spartě také dlouholetý vedoucí mužstva Jaroslav Velechovský. Na jeho pozici přichází bývalý sparťanský obránce Pavel Šrek.

„Kádr ještě nemá zcela finální podobu, protože některá jednání ještě nejsou uzavřená. To se týká například Petra Tona,“ říká Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty. Ten se podílel na stavbě týmu pro nadcházející ročník společně s koučem Josefem Jandačem a sportovním šéfem Holdingu, jímž je Rašíd Chabibulin. „U všech hráčů věříme, že Spartě svými výkony a přístupem pomohou k úspěšné sezoně,“ dodává Martinec.

Nové tváře v kádru Sparty

Jan Piskáček Karel Kubát
Jan Švrček Marek Hrbas
Petr Kumstát Lukáš Klimek
Jan Buchtele Zdeněk Moták

Foto: rytirykladno.cz, hokej.cz, hokej-litvinov.cz, hc-kometa.cz

Podrobný komentář nabídneme v obsáhlém rozhovoru s koučem Josefem Jandačem.