2. 9. 2014 HC Sparta

Přijďte podpořit Spartu ve čtvrtek proti Växjö

Už zbývá jen několik hodin. Ve čtvrtek od 20.05 se Sparta představí poprvé divákům v rámci Champions Hockey League na domácím ledě. A mužstvo věří v podporu svých příznivců. Ovšem odhad návštěvnosti důležitého klání hrozí v tuto chvíli ostudou sparťanských fanoušků. Prodáno je totiž zatím pouze kolem tisícovky vstupenek. Průměrná návštěvnost zápasů CHL z úvodních dvou hracích dní je přitom 3306 diváků. „Dostat se nad průměr soutěže by pro sparťanské fanoušky měla být naprostá samozřejmost,“ poukazuje Petr Bříza, předseda představenstva klubu.

Online nákup vstupenek na Champions Hockey League

4. září, čtvrtek:   SPARTA - Växjö Lakers
6. září,  sobota:   SPARTA - KalPa Kuopio
 8. října, středa:   SPARTA - Adler Mannheim
Zvýhodněný balíček:  tři zápasy za cenu dvou

Odhad klubového managementu byl minimálně čtyři tisíce diváků. „Věříme, že fanoušci si ještě v posledních hodinách zajistí vstupenku v předprodeji, nebo přímo na pokladnách před utkáním,“ dodává Jan Kryšpín, marketingový šéf SHP. Sparta vstoupila do CHL velmi úspěšně, ze skandinávského turné přivezla na úvod skupinové fáze dvě výhry a je v čele tabulky. Až za ní jsou všichni soupeři: německý Mannheim, švédské Växjö, čtvrteční soupeř, a také finská KalPa Kuopio, která se představí v Tipsport areně v sobotu od 20.00.

Champions Hockey League nabízí unikátní konfrontaci se špičkovými evropskými soupeři. Sparta navíc vstoupila do skupiny velice úspěšně a jednoznačným cílem je postup ze skupiny. K tomu potřebuje i své fanoušky, kteří by měli mobilizovat své síly. „Kdekoliv v Evropě se řekne český klubový hokej, drtivá většina odpoví Sparta. Jméno našeho klubu je v nové soutěži kvalitně prezentováno díky dvěma výhrám ve Finsku a Švédsku. Věřím, že bude kvalitně prezentováno i co se týče zájmu našich fanoušků o domácí zápasy,“ říká Petr Bříza.

Majitelé permanentních vstupenek mají na zápasy v základní skupině CHL vstup zdarma.