14. 2. 2015 Robin Mana

Přijíždí Zlín, přeruší Sparta jeho sérii výher?

Ve třech vzájemných duelech probíhajícího ročníku se Sparta z výhry radovala jen jednou, a v posledním souboji tak bude usilovat o vyrovnání zápasové bilance. Nepůjde však o jednoduchý úkol, Zlínští přijíždějí do Prahy v pozici týmu, který již více než tři týdny neztratil ani bod. Duel 47. kola, který Sparta opět věnovala především dětem, startuje v neděli 15. února v 15 hodin.

Potřetí v sezoně dětské utkání

Už potřetí v sezoně věnuje Sparta nedělní zápas zejména dětem, díky začátku utkání už v 15:00 si můžou hokej užít celé rodiny. Můžete se opět těšit také na doprovodný program v "Zóně sparťánka", která bude otevřena již od 12:00 hodin. A především na bruslení přímo na ledě Tipsport areny, na který o několik chvil později vyjedou hráči A-týmu! Prvních 200 příchozích dostane žeton na cukrovou vatu zdarma. Více o dětském utkání najdete v tomto článku.

Zlínští jsou ve formě, už nevědí, co je porážka

Když zlínští v úvodu sezony prohráli šest zápasů v řadě a v září nezískali ani jeden bod, zdálo se, že rozjeli jednu z nejhorších sezon vůbec. O pět měsíců později je však všechno jinak a žlutomodří jsou horkým kandidátem na přímý postup do play off. Svěřenci trenéra Vlacha chytili skvělou formu a už šest zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. Poslední lednovou neděli si poradili s Kometou a následně udolali v základní hrací době také Olomouc, Liberec, Vítkovice, Pardubice a naposledy také druhý Litvínov.

Na přímo postupující šestku tak v tuto chvíli ztrácí "Ševci" jen dva body a na Spartě se proto budou chtít vysněnému cíli maximálně příblížit. V týmu hostů však přesto panuje pokora, což jasně demonstroval v posledím zápasovém hodnocení po souboji s Litvínovem útočník Petr Holík: "My se na play off připravujeme celou sezonu, byli jsme poslední a teď už naštěstí jdeme nahoru. Ale šestku neřešíme, soustředíme se na to, abychom se udrželi v desítce. To je hlavní. Tabulku sledujeme, ale spíše týmy pod námi. Potřebujeme se od nich odtrhnout," uvedl střelec dvou branek.

SPARTA VS. ZLÍN ŘEČÍ STATISTIK

SPARTA VS. ZLÍN
Jaroslav Hlinka 50 (16+34)Nejproduktivnější útočníkPetr Čajánek 34 (10+24)
Adam Polášek 31 (9+22)Neproduktivnější obránceJiří Marušák 22 (9+13)
Lukáš Klimek 21 gólůNejlepší střelecRoman Vlach 11 gólů
Filip Novotný (91,23 %)
Jaroslav Janus (90,32 %)
Jan Lukáš (79,59 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)Libor Kašík (90,24 %)
Tomáš Štůrala (91,50 %)
Petr Hromada (91,30 %)
Luboš Horčička (88,46 %)
6104Průměr diváků na domácích zápasech4708

Pech: Budeme se soustředit na svoji hru

Útočník Lukáš Pech se ve druhém utkání po zranění blýskl brankou a dvěma asistencemi a pochvaloval si zlepšený výkon týmu zejména v obranné hře a osobních soubojích. V pozápasovém rozhovoru zároveň naznačil, že z této taktiky nebude tým ustupovat ani v souboji se Zlínem.

Lukáš Pech

Doma jste se naposledy střelecky trápili, zatímco s Olomoucí to byly gólové hody? Hraje v tom roli tlak v domácím prostředí a co zlepšit do duelu se Zlínem?
To není o nějakém zvýšeném tlaku. Je to jednoduché. Týmy co jezdí na Spartu jen brání střední pásmo a čekají na naše chyby, které se jim pak daří trestat. To nás kolikrát stojí zápasy. Se Zlínem se nesmíme nikam hnát a soustředit se na svoji hru.

Zlín asi nebude snadný soupeř, je teď na vítězné vlně...
Vím o tom, že teď jsou ve formě a tlačí se do play off, ale my musíme především dbát na náš vlastní výkon a neohlížet se na hru soupeře. Play off se blíží a nemůžeme si dovolit nic vypustit.

V Olomouci se hrálo relativně pozdě, proti Zlínu naopak už od tří hodin. Jak se na brzký začátek zápasu díváte?
Beru to jako fakt. Myslím, že pro nás hráče to nehraje žádnou roli a nevidím v tom problém.

Zápas se Zlínem bude věnován dětem, co říkáte na tuto iniciativu klubu?
Přijdou díky tomu celé rodiny a v hale bude víc fanoušků. Každý takový projekt kvituji. Je to výborný nápad.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně

8. kolo PSG Zlín – HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 50. Vlach (Žižka, Urbanec). Rozhodčí: Hodek, Šír – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4515. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 1:0. Nejlepší hráči utkání: Štůrala - Novotný.

21. kolo HC Sparta Praha – PSG Zlín 3:4p (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Réway (Buchtele, Mikuš), 19. Buchtele (Hlinka, Réway), 56. Cingel (Sabolič) – 4. Vlach (TS), 24. Marušák (Leška), 56. Kotvan (Veselý), 61. Čajánek (Žižka). Rozhodčí: Homola, Pešina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. Diváci: 5623. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4. Nejlepší hráči utkání: Buchtele - Marušák.

34. kolo PSG Zlín – HC Sparta Praha 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 29. Vlach (Čajánek, Matějíček), 39. Kotvan (Holík, Svoboda) - 20. Klimek (Eminger, Polášek), 22. Rolinek (Pech, Mikuš), 34. Kumstát (Ďaloga), 52. Klimek (Hlinka, Eminger), 54. Hlinka (Švrček, Sabolič), 57. Polášek (Buchtele, Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:5, navíc Čajánek a Veselý (oba ZLN) 10 minut. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 6244. Střely na branku: 22:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6. Nejlepší hráč utkání: Vlach - Klimek.

Sestavy z posledního kola

HC Sparta Praha: Novotný – Pilař, Polášek – Ďaloga, Mikuš – Piskáček, Barinka – Hrbas – Přibyl, Hlinka, Klimek – Sabolič, Buchtele, Vondrka – Kumstát, Pech, Rolinek – Volek, Černoch, Forman. Trenér: Josef Jandač.

PSG Zlín: Kašík – Žižka, Řezníček, Matějíček, Marušák, Urbanec, Kotvan, Valenta, Stuchlík – Köhler, Čajánek, Vlach, Leška, Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Holík, Veselý, Okál. Trenér: Rostislav Vlach.