27. 3. 2001 MiG

Pro Spartu bude důležitý první gól

Semifinále hokejové extraligy začíná. Mezi nejlepší čtyři české kluby se protlačila i pražská Sparta. Ve středu zasáhne do dalšího kola bojů o český titul duelem s Vítkovicemi. Série se hraje na tři vítězné zápasy, v prvních dvou a případném pátem hrají Pražané na domácím ledě.
V úvodním kole play off Pražané zlomili neúspěchy ze základní části a přehráli Litvínov. V souboji se Severočechy ani nyní však nejsou favority. Ostravané nečekaně vyřadili po sedmizápasové bitvě nabuzené Pardubice a svoji hrou připomínali vyspělý tým, který ví, jak se hraje ve vyřazovacích bojích. Sparta nehlásí žádné nové marody. Jistá je pouze neúčast Patrika Martince, který má zlomenou vřetenní kost na ruce. Hrát budou i Chabada a Nedvěd.

Podle asistenta domácích Pavla Hynka se mužstvo v herní pauze zaměřovalo hlavně na hru dozadu a nácvik přesilovek. "Budeme opět nastupovat se zajištěnou obranou. Klíčový bude přechod středního pásma, soupeř bude určitě hrát s defenzívní taktikou a hrozit z brejků," míní partner trenéra Výborného na sparťanské střídačce. "Důležité bude vstřelit první gól a donutit tak soupeře k pozměněnní taktiky." Hostům budou nadále chybět beci Škuta, Jurečka a Zápotočný. Přesto se můžou spolehnout na kvalitní hru svých opor. Ve čtvrtfinále se blýskli hlavně obránce Jerefejev a útočníci Moravec, Procházka či Štraub. "Víme, že soupeř má v útoku velký potenciál, zvláště Moravec hrál ve čtvrtfinále výborně. Celou sezónu jsme ale se obešli bez osobního hlídání. Máme dost vyrovnané lajny a nebudeme střídat podle toho, koho na led pošle soupeř. Před utkáním hráče upozorníme na signály a přesilovkové situace, které Vítkovice hrají. Při střídání řekneme pětce, pokud proti nim bude nebezpečný hráč," říká kouč.

Holešovičtí mají s ostravským týmem v základní části lepší bilanci a díky postavení v tabulce budou začínat sérii na domácím ledě. "Proti Litvínovu jsme potvrdili lepší výkonnost na hřištích soupeře. To, že jsme začínali venku, nám pomohlo. Teď se ale hraje jen na tři vítězství a očekávám vyprodanou Sportovní halu. To by měla být výhoda. Už na čtvrtfinále byla parádní atmosféra. Je to něco jiného, než když se na tribunách schová 5000 lidí. Bude to, doufám, šestý hráč v poli a tak to bude vnímat i soupeř," věří Hynek. Středeční první semifinálový zápas začíná v Paegas Areně v 17 hodin, řídí jej sudí Šindler. Česká televize vysílá přímý přenos.