30. 9. 2009 Lucie Strouhová

První extraligový hattrick Netíka vedl pouze k bodu

Poprvé v kariéře se střelec Tomáš Netík mohl mezi extraligovými mantinely radovat z hattricku. Radost mu však krátce po utkání v Litvínově hatil fakt, že jeho mužstvo znovu dokázalo vybojovat pouhý bod.

Již devátým rokem naskakuje Tomáš Netík do nejvyšší české soutěže, poslední roky je z něj jeden z klíčových mužů sparťanského mužstva, přesto se z hattricku ještě nikdy neradoval. Jednou jej nastřílel v Lize mistrů finskému Kärpätu, mezi extraligovými mantinely jakoby měl hokejku zakletou. „Mockrát jsem měl na kontě dvě branky a třetí ne a ne vstřelit. Tentokrát jsem na hattrick vůbec nemyslel a byl bych rád i za pouhé dva góly, kdyby vedly k vítězství,“ řekl hbitý útočník.

Tomáš Netík
Přestože se trefil třikrát a Pražené v Litvínově nasázeli soupeři pět branek, nestačilo to na více než jeden získaný bod. V utkání jako na houpačce se radoval domácí celek po samostatných nájezdech. „Kdybychom vyhráli za tři body, určitě budu mít větší radost. Jsme v situaci, že bychom už potřebovali bodovat naplno. Nicméně lhal bych, kdybych řekl, že radost nemám,“ přiznal sparťanský odchovanec, jehož střelecká forma jej bude něco stát.

„Mám něco vypsaného s masárama, ti určitě nepřijdou zkrátka. Jestli mě to bude něco stát do pokladny, to netuším. Kdyby se vyhrálo, tak určitě ano,“ pokrčil rameny sedmadvacetiletý křídelník, o jehož další služby Sparta v létě velice stála.

Sparta na severu Čech předvedla zlepšený výkon. Zejména ve druhé části a v úvodu té třetí nedala soupeři ani krapet šance. Šance přibývaly, ale bez gólového efektu. Samotný Netík se několikrát ocitl ve výborné příležitosti, ale neproměnil. „Musím se trochu ospravedlnit, třeba ve třetí třetině v situaci, kdy jsem trefil tyč. Čekal jsem, že mi puk půjde přesně na hůl a v poslední chvíli změnil směr, takže jsem do toho nakonec jen reflexivně praštil a pak už je to jen smůla, zda to půjde o dva centimetry doleva nebo doprava. I když jsem byl blízko, dal jsem do přihrávky jen hůl a už jsem nedokázal puk nasměrovat. Měl jsem štěstí u první branky, která byla stejná, akorát se od tyčky puk odrazil do brány. V tu chvíli jsem byl ale určitě naštvaný,“ omlouval se.

Naštvaný byl také ze vstupu Holešovických do utkání. Jako mnohokrát předtím i tentokráte se Hynkovým svěřencům nepodařil vstup do zápasu a hned prohrávali. „Je to třetí zápas za sebou, už bychom na tom měli zapracovat. Neustále akorát zápas doháníme, což nám určitě nepomáhá,“ přemítal obávaný technik. Možná právě proto se Spartě stále nedaří urvat tři body, doposud je získali během deseti kol pouze jedinkrát na ledě extraligového nováčka. „Kdybychom věděli, co děláme špatně, tak to změníme a vyhrajeme za tři body. Věřím, že to brzy zlomíme a najdeme recept na vítězství,“ doufá závěrem.