26. 7. 2012 Robin Mana

První oficiální trénink na ledě!

Sparťanští hokejisté zahájili další fázi letní přípravy. Pod vedením hlavního trenéra Richarda Žemličky a asistenta Jana Votruby absolvovali první oficiální trénink na ledě, ve kterém se zatím museli obejít bez hráčů ze zámoří, kteří se k týmu připojí během příštího týdne. První oficiální trénink mohli fanoušci sledovat prostřednictví videostreamu na YouTube kanále Sparty.

První oficiální trénink absolvovali sparťané rozděleni do dvou skupin. První, ve které byl kapitán Michal Broš, ale i hráči jako Petr Tenkrát, Petr Ton či David Kočí, vyjela na led úderem desáté hodiny. Po úvodním rozbruslení se již hráči rozlišeni rudými a bílými dresy na obránce a útočníky, věnovali nácvikům různých herních situací, jako například rychlý přechod středního pásma, uplatňování důrazu před brankou, či zakončování akcí dva na jednoho. Zde se ovšem více než útočící hráči blýskla dvojice Marek Schwarz a Vojtěch Sedláček. Nepozorný divák si však mohl oba sparťanské gólmany snadno zaměnit, neboť brankářská jednička Pražanů zatím nenastoupila v masce, kterou navrhli sami fanoušci. Oba gólmany navíc nečekaně doplňoval Pavel Bílek, gólman juniorky, který se po celou loňskou sezónu dělil o místo v brance s Ondřejem Kociánem. Individuální přípravu brankářů pak měl pochopitelně na starosti trenér Radek Tóth.

FOTOGALERIE Z PRVNÍHO TRÉNINKU !!!

První skupina odešla do šaten zhruba po hodině, a po nezbytné úpravě hrací plochy se již na ledě objevila zbylá část mužstva, která předtím trápila své svaly v posilovně. Trénink probíhal podobně, jako v prvním případě. Byl opět velmi dynamický, z nasazení hráčů vůbec nebylo patrné, že obuli brusle poprvé po čtyřech měsících a po ledě jezdili doslova „na krev“. V této skupině byli např. Miroslav Forman a Dominik Pacovský. Zajímavým úkazem pak byli dva korejští hokejisté Yoon Kyungwon a Lee Yongjun, kteří jsou ve Spartě na stáži.

Jedním z těch, na kterých bylo obzvláště znát, jak moc se na začátek přípravy na ledě těší, byl Adam Lapšanský. „Na led jsem se těšil snad jako ještě nikdy. Minulou sezónu jsem sice měl delší, ale polovinu z ní jsem se trápil se zraněním. Navíc jsem musel na operaci, kvůli které jsem zmeškal i suchou přípravu. Čekal jsem tedy, že ten první den bude horší, ale zatím je to v pohodě,“ uvedl Lapšanský a zároveň potvrdil, že kvůli tomu aby dohnal v kondiční přípravě své spoluhráče, odpustil si letos dovolenou. „Naběhal jsem hodně kilometrů, tak uvidíme jestli to bylo dost,“ dodal s úsměvem.

Kolem dvanácté pak hlavní kouč trénink ukončil a pak ochotně odpovídal na otázky novinářů, hodnotil první den přípravy na ledě a částečně se i věnoval blížícím se přípravným zápasům. “Vše je ještě v začátcích, kluci si zvykají na novou výstroj, hokejky a brusle. Tréninky jsou ještě hodně upracované. V prvních zápasech bychom si chtěli vyzkoušet zejména mladé hráče z naší líhně. Částečně i proto, že zámořští hráči mají nástup až 1. srpna, a v tom úvodu tedy s největší pravděpodobností nenastoupí, řekl Žemlička.

Došlo také na otázku případných dalších posil. „Samozřejmě se ještě rozhlížíme po posilách, ale současný kádr je již stabilizovaný. Co se týká Jardy Hlinky a Tomáše Netíka, ti momentálně trénují s naší juniorkou a jsme s nimi v kontaktu. Zároveň ale víme, že jednají i s dalšími kluby,“ dodal.