21. 9. 2012 Tereza Velikovská

Ptáčkův rekord: 1036 extraligových zápasů!

Až dnes nastoupí na led budějovické Budvar Arény do duelu s Libercem, bude mít český hokej nového rekordmama. Právě v tu chvíli totiž sedmatřicetiletý obránce FRANTIŠEK PTÁČEK, bývalý sparťanský kapitán, o zápas překoná dosavadního rekordmana v počtu odehraných extraligových střetnutí, Josefa Řezníčka. GRATULUJEME!

Kariéra obránce nevysokého vzrůstem, ale osobností rozhodně, je výrazně spojena s holešovickým klubem. Právě tady Ptáček naskočil poprvé do české nejvyšší soutěže, a to v sezoně 1993/1994 proti Zlínu. V dresu Sparty vstřelil následující sezonu proti Vítkovicím svou první extraligovou branku. A tady nasbíral valnou většinu z 1035 dosavadních střetnutí.

František Ptáček

Se Spartou má spojen také svůj dosud nejsilnější hokejový zážitek. "Určitě je to titul z roku 2000. Byl to můj první titul. Vyhráli jsme 1:0 ve Vsetíně a rozhodující gól dával David Výborný," vzpomínal v rozhovoru pro budějovický web. Celkem slavil se Spartou tituly čtyři, a to v letech 2000, 2002, 2006 a 2007.

V dresu s S na prsou působil nepřetržitě do roku 2003, kdy odešel do Karlových Varů. Už v sezoně 2005/2006 se do Holešovic vrátil a vybojoval s týmem dva mistrovské tituly ve dvou letech. V roce 2009 poté odešel do Českých Budějovic, jejichž barvy hájí coby kapitán dodnes. A nyní už také jako nový rekordman.

Nejen, že Ptáček Řezníčkův rekord překoná, ale navíc bude jeho hodnotu v případě, že nepřijde zranění, dále navyšovat. "Nevím, jestli se mu to povede nějak zařídit, aby ho František Ptáček nepřeskočil, ale pochybuju. Myslím, že letos o tento primát přijde," usmíval se předseda ČSLH Tomáš Král směrem k Řezníčkovi před startem extraligy. No, nepovedlo se. Gratulujeme a přejeme ještě mnoho odehraných zápasů!

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila