24. 9. 2002 MiG

Remíza hodně bolela

Hokejisté pražské Slavie dokázali jako první v letošní odvézt z ledu obhájce mistrovského titulu alespoň jeden bod. Čekání na první branku trvalo předlouhých 47 minut. Netrpělivost fanoušků dokázal skrotit až Michal Broš. Za svůj střelecký úspěch však draze zaplatil. "Antoš na něj při souboji před brankou spadl a Michal Broš musel odjet na rentgen," smutně konstatoval trenér Pavel Hynek.
Po zápase již byl střední útočník elitní sparťanské formace zpět na stadionu s dobrou zprávou, že je v pořádku. Neuvěřitelná smůla provází první sparťanský útok. Přesto dokázal zařídit vedoucí branku Sparty. "Slavia hrála hodně defenzivně, velmi dobře ji fungovala obrana. Hrálo se na první gól," vypozoroval ze své pozice brankář Petr Bříza. Opět podal vynikající výkon a překonat jej dokázal pouze zkušený Josef Beránek, který po skvělé Antošově zadovce prostřelil sparťanského gólmana mezi betony. "Bylo to běžné přečíslení. Beránek byl hodně rozhozený, atakoval ho náš obránce. Nakonec mě nachytal na špatné noze a ještě mi puk sjel, byla to taková nešťastná branka," rozmrzele popisuje svůj jediný neúspěšný zásah. "Pak už bylo jasné, že nestane-li se něco mimořádného, skončí to 1:1. Hodně nás remíza mrzí, měli jsme blíže ke třem bodům, ale po vyrovnání už nemělo ani jedno mužstvo sílu."

Slavia byla velmi houževnatým soupeřem, disponuje řadou dobře fyzicky disponovaných hráčů a na hře se to projevilo. "Měli jsme hodně práce přes ně přejít. Výborně bránili střední pásmo. Nedařilo se nám je přehrávat. Byl to hodně těžký boj," uzavírá strážce sparťanské svatyně. Jeho protějškem nebyl trochu překvapivě Roman Málek, ale jeho mladší kolega Lukáš Hronek. Podle Pavla Hynka to však pro Spartu překvapení nebylo: "Ne že bychom to přímo předpokládali, ale bavili jsme se o tom s Vencou Sýkorou. Romanu Málkovi nevyšlo loni play-off proti nám, Lukášovi zase vyšly poslední zápasy v první lize." Trenér Sparty neopoměl sportovně pochválit funkčnost obrany soupeře z Edenu. "Obrana hostů svému brankáři hodně pomáhala, hodně mu usnadnila jeho vstup do extraligy."