31. 10. 2014 HC Sparta

Reprezentanti k dispozici i pro Ligu mistrů

Hned šest sparťanských hráčů si vybrali trenéři národních týmů pro srazy svých mužstev, které se konají v nadcházejícím týdnu. Adam Polášek s Danielem Přibylem by měli reprezentovat Českou republiku na finském Karjala Cupu. Marek Ďaloga, Juraj Mikuš a Lukáš Cingel se zúčastní Deutschland Cupu v Německu. A Robert Sabolič odcestuje na sraz slovinské reprezentace.

Sparta jako jediný český celek postoupila do play off Champions Hockey League, a tudíž během reprezentační přestávky odehraje dvě důležitá střetnutí. V úterý 4. listopadu na domácím ledě s Linköpingem a o týden později odvetné klání ve Švédsku. „Liga mistrů je pro nás prioritou a my se v kompletním složení pečlivě připravíme na úterní zápas. Reprezentanti až po utkání s Linköpingem odcestují na srazy svých reprezentací,“ vysvětluje Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

„Zápasové vytížení hráčů bylo ze strany sparťanského vedení projednáno s jednotlivými svazy a trenéry reprezentačních výběrů. Například Robert Sabolič odehraje za slovinský tým jeden zápas,“ upřesňuje Martinec. V úterý 11. listopadu odcestuje Sparta k odvetě do Linköpingu a s ní opět, pokud se nestane nic neočekávaného, i všichni reprezentanti. „Z reprezentačního srazu se hráči vrátí tak, aby byli připraveni na úterní odvetu ve Švédsku.“