25. 11. 2014 Daniel Ryl

Réway: Za výhru můžeme děkovat Rasťovi

Vítězná série Sparty na hřištích soupeřů pokračuje také po sedmém utkání. Pražané tentokrát dobyli led Vítkovic, kde zvítězili po samostatných nájezdech 3:2. O zisku druhého bodu rozhodl jediný úspěšný exekutor samostatných nájezdů MARTIN RÉWAY. Sparťanský útočník si tedy připsal dva body za branku a asistenci a bodoval v pátém utkání v řadě. Slovenský útočník Sparty po utkání přiznal, že Vítkovice byly lepším týmem a jeho tým podržel výborný brankář Rastislav Staňa.

Martine, venku jste vyhráli už posedmé v řadě, ale asi shodneme na tom, že jste dneska byli šťastnějším týmem, protože vás soupeř přestřílel. Je to tak?
Určitě! Vítkovice hrály velmi dobře. Byli jsme hrozně moc v oslabení, vlastně třikrát jsme ustáli oslabení tří proti pěti. Můžeme děkovat Rasťovi a hráčům, kteří tam blokovali střely. Dá se říct, že nás to nakoplo.

Souhlasíte, že měl na dvoubodovém zisku asi největší podíl brankář Rastislav Staňa?
Jistě. Poslední dva zápasy nás podržel. Obzvlášť dneska tam pochytal několik gólovek. Rasťa byl dneska naším nejlepším hráčem. Můžeme být rádi, že máme dva kvalitní brankáře. Když jeden vypadne, druhý ho dokáže nahradit.

Martin Réway

Vítkovice vedly v polovině zápasu o dvě branky, ale vám se podařilo do konce druhé části srovnat. Bylo důležité, že jste do třetí třetiny nešli za nepříznivého stavu?
Není ideální, když jdete do třetí třetiny za nepříznivého stavu. Určitě je lepší jít do poslední třetiny za přijatelného stavu, což se nám podařilo a po nájezdech jsme vyhráli.

Jak jste sám zmínil, dnes jste měli hodně vyloučených. Byla právě oslabení to, co vám trenéři po utkání vyčítali?
To je náš dlouhodobý problém. Jsou to debilní vyloučení na hráče bez puku. Musíme se toho vyvarovat. Ještě, když se posunul metr, tak si na to musíme dávat pozor.

Držíte si sérii tří vítězství v řadě. Byly Vítkovice nejtěžším soupeřem ze tří posledních protivníků?
Ano. Vítkovice hrály opravdu výborně. Mají tam spoustu šikovných hráčů, kteří si to umí dát. Trochu nechápu, jak mohou být poslední, protože hrály opravdu výborně.

Byl jste jediným úspěšným střelcem samostatných nájezdů. Byl jste o backhandové kličce rozhodnutý už při rozjezdu, nebo jste reagoval na pohyb brankáře?
Nejsem předem rozhodnutý. Vždycky se podívám na brankáře, jestli stojí, nebo povyjel z branky. Reaguju na pohyb brankáře.

Vám se v posledních zápasech daří. Bodoval jste už popáté v řadě a z posledních pěti zápasů jste se trefil dvakrát a dnes rozhodl v samostatných nájezdech. Pociťujete, že jste se rozstřílel?
Neřekl bych, že bych se nějak rozstřílel. Zatím mám pouze tři branky a rozhodně bych byl radši, kdyby to bylo lepší. Zůstávám ale v klidu. Samozřejmě by bylo lepší, kdybych měl aspoň deset gólů.