10. 5. 2017 Tereza Velikovská

Richard Žemlička novým šéftrenérem mládeže

Realizační týmy mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018 už jsou téměř kompletní, potvrzeni jsou již hlavní trenéři všech dvanácti kategorií. Juniory povede PAVEL GEFFERT, který je zároveň sekretářem sparťanské mládeže. Mladší dorostence bude trénovat TOMÁŠ HAMARA a starší dorost RICHARD ŽEMLIČKA, který se stal také novým šéftrenérem mládeže po přesunu Jaroslava Nedvěda na lavičku A-týmu. Bývalý sparťanský útočník a člen Klubu legend HCS bude zároveň plnit roli asistenta u českého reprezentačního výběru do 17 let.

A žákovské kategorie? Osmou a šestou třídu povede bývalý sparťanský kapitán Jiří Kročák, který v sezoně 2016/2017 získal se starší z těchto kategorií titul na mistrovství České republiky. Sedmou a pátou třídu bude mít jako hlavní kouč na starosti David Štětina, čtvrtou třídu Ondřej Krátký a třetí třídu Ondřej Knobloch. Ty nejmenší sparťánky, tedy přípravku, první třídu a druhou třídu, bude mít opět na starost Vítězslav Zikmund.

Již v průběhu dubna došlo k rozdělení funkce šéftrenéra mládeže, kterou zastával Pavel Geffert, na část administrativní a část sportovní. Administrativní část bude v roli sekretáře mládeže dál zastávat bývalý sparťanský útočník. "Pokud se chceme dál rozvíjet, tak musí přijít nový impuls. Já jsem byl v čele naší mládeže osm let, což je ve sportovním odvětví strašně dlouhá doba. A nyní jsem přesvědčený, že je tato změna nutná, abychom se dál posouvali kupředu," vysvětloval Geffert v březnu. V roli sekretáře bude mít na starost plánování a organizaci. Jde například o dodržování rozpočtu, organizaci tréninků a soutěží, žádosti a vyúčtování grantů a dotací či administrativní náležitosti přestupů.

Sportovní část měl mít původně na starost Jaroslav Nedvěd, který s mladším dorostem získal tituly mistra České republiky v posledních dvou ročnících. Vzhledem k jeho přechodu na lavičku A-týmu byl jako nový šéftrenér mládeže zvolen Richard Žemlička, dosavadní kouč druhé nejstarší mládežnické kategorie a člen Klubu legend HCS. Ten bude mít na starost detailní řízení sportovního úseku mládeže. Tedy dohled nad všemi kategoriemi a plněním kondičních plánů, Akademii ČSLH, skauting, nábory mládeže, Letní hokejovou školu, organizaci turnajů či mezinárodní program. "Je to samozřejmě více práce, ale zároveň posun a motivace do dalších let," usmívá se Žemlička, který dál povede také starší dorost.

"Máme před sebou mnoho úkolů hlavně po sportovní stránce. Po předcházejících medailových žních akademie ČSLH jsme v poslední sezoně v některých ročnících trochu stagnovali. Z tohoto důvodu chceme především nastartovat nový ročník lépe než ten předchozí. Zejména u dvou nejstarších kategorií, tedy juniorů a staršího dorostu. Mnoho hráčů patřících věkem do juniorského týmu nám odchází do zahraničí, jde zejména o obránce. Proto je nutné doplnit tým kvalitními beky. U mladších kategorií chceme udržet vysoký standard, kterého dosáhly v předcházejících ročnících mladší dorost i žákovské kategorie," plánuje.

Žemlička byl zároveň kontaktován také šéftrenérem mládeže Českého svazu ledního hokeje Slavomírem Lenerem a stal se jedním ze dvou asistentů hlavního kouče Petra Hakena u reprezentační sedmnáctky. "Na toto nové angažmá se těším už z důvodu toho, že Sparta má v národním týmu do 17 let vysoký počet zástupců. S těmi tak budu pracovat jak v klubu, tak i v reprezentaci," těší se člen Klubu legend HCS.

Realizační týmy mládeže pro sezonu 2017/2018:

Šéftrenér mládeže: Richard Žemlička, e-mail: zemlicka@hcsparta.cz
Přípravka hlavní trenér Vítězslav ZIKMUND
  4. asistent Libor PLAČEK

VIDEO: Podpis smlouvy s Merkur Versicherung

Novým hlavním partnerem je pojišťovna Merkur

Rozpis přípravných zápasů před novou sezonou

Permanentky nejvýhodněji jen do konce května!