20. 1. 2015 HC Sparta

Robert Sabolič podepsal novou smlouvu

Ve Spartě je spokojený, trenérský štáb pražského velkoklubu s jeho službami rovněž. A tak bude angažmá útočníka Roberta Saboliče v Holešovicích pokračovat i po skončení aktuální sezony. Slovinský útočník podepsal v úterý dopoledne nový kontrakt, který by měl trvat až do dubna 2017. „Jsem ve Spartě maximálně spokojený a chci s ní spojit další roky své kariéry,“ říká účastník Zimních olympijských her v Soči.

Robert Sabolič přišel do Sparty loni v létě s vizitkou nejlepšího střelce play off německé nejvyšší soutěže a jako tehdy čerstvý držitel titulu s Ingolstadtem. „Sparta, to je pojem. V hokejovém světě má tohle jméno skvělý zvuk. S radostí jsem tuhle nabídku přijal a na nové angažmá se moc těším. Je pro mě velkou výzvou,“ vyprávěl novopečený sparťan v červnu 2014.

„A co jsem říkal, to se potvrdilo,“ říká Sabolič nyní. „Kamkoliv se Spartou přijedeme, cítím, že každý se na nás chce vytáhnout. Nikde jinde v extralize necítím takovou tradici a hrdost jako tady. To se mi moc líbí a jsem rád, že klub stojí o mé služby i nadále.“ Slovinský útočník si zatím v této sezoně připsal deset gólů a dvanáct asistencí. Společně s Jaroslavem Hlinkou je navíc hráčem, který je nejlepší ve statistice vítězných branek.

„Rozhodli jsme se prodloužit smlouvu s Robertem o dva roky. V našich očích plní očekávání kvalitního zahraničního hráče, jsme s ním spokojeni,“ říká Patrik Martinec, sportovní manažer klubu. Samotný Sabolič se v Praze cítí velmi dobře. „Sám jeví zájem v našem klubu pokračovat. Důkazem toho je třeba i fakt, že se rekordně rychle naučil komunikovat v češtině a stále se snaží zlepšovat.“

Aljoša Pilko, agent Roberta Saboliče, přihlíží podpisu nového kontraktu se Spartou.