21. 4. 2015 HC Sparta

Rolinek ve Spartě pokračovat nebude

Spartu opouští její kapitán. Útočník Tomáš Rolinek se z rodinných důvodů rozhodl, že neprodlouží smlouvu v holešovickém klubu. „Moc mě to mrzí, jelikož ve Spartě jsem byl po všech stránkách maximálně spokojený. Ale s ohledem na rodinu jsem se rozhodl, že chci být blíže domovu,“ vysvětluje Rolinek.

Tomáš Rolinek měl od Sparty již v závěru uplynulé sezony nabídku na prodloužení smlouvy, ale nakonec se rozhodl ji nepřijmout. „Nám nezbývá nic jiného než to respektovat. Je to otec tří dětí, který chce být více se svou rodinou. Děkujeme mu za to, co pro Spartu během svého dvouletého angažmá odvedl,“ říká Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

Sám Rolinek plnil v obou sezonách roli kapitána a velmi záhy po svém příchodu si získal holešovické fanoušky. „Prostředí ve Spartě je maximálně profesionální a jsem moc rád, že jsem mohl být součástí skvěle fungující organizace. Byl jsem tu spokojený a vždy budu přát Spartě, ať se jí daří. Poděkování patří i fanouškům za to, jak mě přijali,“ tvrdí Rolinek.

„Po sportovní a finanční stránce nemám důvod ve Spartě nepokračovat, řešil jsem nabídku na prodloužení, která mi vyhovovala. Ale rozhodl jsem se ukončit angažmá ve Spartě s ohledem na rodinu, která je u mě na prvním místě. Chci být častěji s manželkou a svými třemi dětmi,“ vysvětluje kapitán mistrů z roku 2010.