24. 11. 2010 Tereza Velikovská

Rulík: Snažíme se hráče přesvědčit, problémy analyzujeme

Hokejová Sparta se nachází v tísnivé situaci. Holešovický tým se dlouhodobě pohybuje na samotném dnu tabulky. Nepříznivé výsledky posledních zápasů situaci vůbec nezlepšují. „Snažíme se tomu přijít na kloub, s hráči mluvíme a problémy analyzujeme. Hráče přesvědčujeme, aby zlepšili pohyb, více bojovali, šli do branky soupeře. Zatím se nám to ale nedaří,“ lituje asistent trenéra Radim Rulík.

Příčinou tristní situace je především žalostná produktivita. „V extraligových statistikách nejproduktivnějších hráčů nemáme v první padesátce jediného hráče. To mluví samo za sebe,“ konstatuje Rulík. „Mužstvo neodvádí výkony, které by si představovali nejen sami hráči, ale hlavně fanoušci a veřejnost,“ ví trenérský asistent Miloslava Hořavy.

Přístup hráčů v přípravě a na tréninku si přitom trenéři nemohou vynachválit. „Na hráčích je znát, že to chtějí zlomit. Pak ale přijde zápas, my inkasujeme a už se z toho nedostaneme,“ podotýká Rulík.

Po úterním utkání se Zlínem a čtvrté porážce v řadě byla v kabině Sparty hodně ponurná nálada, ale také touha nepříznivou situaci změnit. Místo odpočinku po utkání hráči putovali do posilovny a na rotopedy. Před každým utkání mužstvo také absolvuje detailní taktickou přípravu.

V současné situaci Sparty se však trápí i její nezkušenější hokejisté. „Proti Zlínu nás srazily první dvě branky a ne všichni se s tím dokázali vypořádat. Na druhou stranu třeba David Výborný odehrál velice dobré utkání a byl pravým kapitánem během celého zápasu i na střídačce,“ hodnotil po zápase Rulík.

Broš: "Vím, že na Spartu není hezký pohled."

Během druhé třetiny utkání se Zlínem fanoušci v domácím prostoru „kotle“ opustili svůj sektor. „Za hráči neustále stojíme a Spartě fandíme. Chtěli jsme tím ale dát najevo naši nespokojenost. Od třetí třetiny jsme se snažili opět hráče na ledě povzbuzovat, jak jsme zvyklí. Sami věříme, že se situace brzy zlomí,“ uvedl zástupce fanoušků Richard Spousta.

„Protest fanoušků jsem viděl. Myslím, že mohou vyjádřit svůj názor formou, kterou si zvolí. Tohle se děje na každém stadionu,“ dodal Petr Bříza, generální manažer Sparty.

Asistent trenéra Radim Rulík má pro sparťanské fanoušky slova chvály: „Už se nám s Milošem Hořavou stalo, že by se mužstvu nedařilo, ale reakci jako na Spartě, jsme ještě nezažili. Že nás nevypískali a povzbuzovali nás, když mužstvo srazily hloupé góly.“

„Protestu kotle jsem si ani nevšimnul. Člověk je zahloubaný do zápasu. Přišlo málo diváků, to jsem viděl. Lidem rozumím, protože na naše výkony není hezký pohled," přiznal útočník Michal Broš.

Zkušený forvard zažívá těžké období, stejně jako jeho spoluhráči: „Každý přemýšlí, jak z toho ven. Za dobu, co hraju hokej, jsem se s ničím podobným nesetkal. Začali jsme dělat nové věci. Asi to bude trvat déle, než jsem si myslel.“