7. 10. 2004 Lucie Vítková

S Plzní před televizními kamerami

V dohrávce osmého kola se před zraky hokejového národa utkají dva rivalové, mezi kterými před sezónou putovalo oběma směry několik hráčů. Plzeňští budou chtít nechat zapomenout na předchozí domácí porážku s Litvínovem, Sparta jde do zápasu s cílem zlomit prokletí plzeňského ledu a vrátit se na čelo extraligové tabulky.

Domácí Plzeň před sezónou posílila čtveřice hráčů z NHL, a to obránci Jaroslav Špaček a Pavel Trnka a útočníci Martin Straka s Milanem Kraftem. Loňský semifinalista ale vstoupil do sezóny smolně dvěma porážkami. Pak následovaly výhry nad Duklou a Pardubicemi, v Karlových Varech Lasselsberger remizoval a následně doma podlehl Litvínovu 1:2. Plzeň tak letos ze tří domácích zápasů dovedla do vítězného konce pouze jeden.

Na západě Čech působí mnoho hokejistů, kteří v minulosti oblékali dres s velkým "S" na hrudi. Z obránců to jsou Pavel Šrek, Milan Nedoma nebo Jan Výtisk, z útočníků bude zápas obzvlášť pikantní pro Petra Havelku, Martina Paroulka a Romana Vondráčka. Lasselsberger využívá také služeb sparťana Tomáše Duby. Naopak z Plzně zamířil do Prahy před sezónou robustní bek Michal Dobroň. Trenér domácích nemůže počítat pouze s exsparťanem Šrekem a slovenským útočníkem Andrašovským, ostatní hráči jsou připraveni naskočit do zápasu. Nejproduktivnějším hráčem Západočechů je po šesti zápasech Michal Straka s pěti body za pět asistencí.

Sparťané přijedou do Plzně značně oslabeni. Chybět bude loňský nejproduktivnější hráč týmu Jan Marek a dva legionáři Petr Nedvěd, kterého sužuje nachlazení, a Josef Melichar, který léčí pochroumané rameno. Vinou nachlazení je nejistý start dalších dvou až tří hráčů. Sparťané se i přes tyto problémy se sestavou pokusí přerušit nelichotivou sérii tří porážek z plzeňského ledu v řadě. Optimismus dodává Spartě jejich současná forma, díky které v posledních čtyřech zápasech neprohrála. Před pátečním kolem vedla extraligovou tabulku a z jejího čela jí, snad jen dočasně, sesadily tři týmy díky svým pátečním výhrám. Čtvrtý zápas v dresu Sparty proti svému bývalému týmu odehraje Josef Řezníček, který by měl nastoupit v ex-plzeňské obranné dvojici s již zmiňovaným Michalem Dobroňem.

Utkání začíná v 17:00 na plzeňském zimním stadionu, v přímém přenosu jej bude vysílat ČT2 a můžete jej též sledovat v online přenosu na našich stránkách.