5. 3. 2005 Michal Berg

SPA - VIT #2: Myška začala dělat chyby

Sparta druhý zápas na vlastním ledě zvládla o mnoho lépe než ten první. Výhra, která srovnala sérii na 1:1, se rodila zejména v přesilovkách - Sparťané dokázali trestat nedisciplinovanost hráčů Vítkovic s přesností kata Mydláře. Přesto se však obrana nevyvarovala chybiček, naštěstí Vítkovice v poslední třetině skóre nedotáhly.

Co rozhodlo: Schopnost Sparty využívat chyby soupeře

Zatímco v pátek hrály Vítkovice téměř bezchybně, v sobotním mači se v jejich hře okénka objevila a Sparta jich dokázala využít. Ať už to byla nedisciplinovanost hráčů soupeře, která vedla k využitým přesilovkám (padly z nich čtyři branky z pěti), nebo osobní chyba Hubáčka před gólem Hlaváče. Tudy vede cesta.

Nepříjemný moment: Přelom první a druhé třetiny

Sparťané nedokázali svůj tlak z počátku první části stupňovat, naopak v pětiminutové přesilovce si nechali dát branku a Vítkovice je za další pasivitu potrestaly vyrovnávací brankou Dreslera na 2:2. V této fázi se zápas mohl zlomit a Sparta by se hodně trápila, naštěstí se hosté později sami poslali do oslabení, ve kterém Sparta skórovala.

Hvězda orchestru: Dvojice Výborný - Nedvěd

Zatímco v pátek byl David Výborný chvílemi jen stínem přízraku základní části, v sobotu se dvojice nezjkušenějších útočníků pořádně rozjela a výsledkem byly tři kanadské body na účtu každého z nich.

Kdo zahrál falešně: Obrana

Sparťanská defenzíva dostává pořádně zabrat. Čtyři obdržené branky by si druhý nejlépe bránící celek po základní části neměl dovolit. Obráncům chyběl hlavně důraz před brankou, navíc Řezníček si nechal dát osobní trest. Na druhou stranu Majeský dal gól a na jeden nahrál.

Lahůdka zápasu: Oleszova přihrávka Hlaváčovi

V desáté minutě předvedl své báječné periferní vidění Rostislav Olesz. Sparťanský talent původem z Ostravy v dobré pozici mohl na Pince střílet, ale přesto poslal puk na kolegu Hlaváče, který skóroval do prázdné branky. Bravo!

Další show: úterý 8. března 2005

V ČEZ Aréně, která se jistě zaplní do posledního místa, to nebudou mít hráči Sparty jednoduché. Vítkovice, povzbuzeny ziskem jednoho zápasu v Praze budou chtít nasadit k trháku a využít domácího prostředí. Sparta se bude muset ještě více zaměřit na obranu a pokud k ní přidá stejnou ještě větší porci disciplíny a efektivitu v přesilovkách jako v sobotu, není bez šance na úspěch. Zápas budete moci sledovat na našem webu on-line.