26. 12. 2014 Jiří Liebreich

Sabolič: Byli jsme lepší a vyhráli velký zápas

Hokejová klasika, na kterou se chodí ve velkém. Neobyčejný zápas, který patří k ozdobám základní části. První holešovické derby se Spartě nepovedlo (0:1), možná to bylo i nedostatkem "vitamínů" ukrytých ve vosích hnízdech a vanilkových rohlíčcích. S nadsázkou a potěšením lze zkonstatovat, že to bylo mj. i vánoční cukroví, které dohnalo hokejisty s "S" na prsou k suverénní výhře. A jaké měl dojmy ROBERT SABOLIČ?

Před reprezentační pauzou jste prohráli v Karlových Varech, navíc šlo o derby. Předpokládám, že o motivaci nebyla nouze, že?
Museli jsme vyhrát, protože je to derby. Jde o velký zápas pro fanoušky, pro nás a pro klub. Odehráli jsme hodně utkání, ve kterých jsme vedli o dva góly a zápas ztratili, nebodovali jsme.

Soupeře jste přehráli především v první třetině, kterou jste i vyhráli 2:0. V čem byl největší rozdíl mezi vámi a sešívanými?
Myslím si, že jsme byli lepší po dobu celého zápasu. V první třetině jsme vstřelili dvě branky, obě padly v přesilové hře. Obzvlášť proti takovému soupeři, jako je Slavia, je velice výhodné, když vedete, natož pak o dvě branky. Škoda je, že jsme mohli dát ještě několik branek navrch a nedali. Je moc dobře, že se takhle vyvedla právě první třetina. Je pak o mnoho snazší hrát.

Robert Sabolič

Do zmiňovaného vedení 2:0 tým poslal svými premiérovými zásahy v extralize reprezentační obránce Vladimír Eminger. Byly to natrénované akce z tréninku, nebo „náhoda“?
Přesilovky trénujeme celou sezonu, je to jedna z klíčových herních činností. Každý tým se na početní výhody musí soustředit, to jinak ani nejde. Obzvlášť tehdy, pokud je metr rozhodčích takto přísný, a v extralize je velice přísný. Trestných minut vidíme opravdu mnoho.

104. derby v historii navštívila letos nejvyšší divácká návštěva – 10 509 fanoušků. Jak jste si užil atmosféru?
Je krásné hrát před sparťany zaplněnými tribunami. Myslím, že je pro všechny dobré, když je „ring“ plný, než když hala zeje prázdnotou. Chtěl bych poděkovat fanouškům, že na zápas přišli a podpořili nás takovýmto způsobem. Cením si toho.

Soupeři jste nedovolili skórovat, čisté konto tak vychytal Filip Novotný. Byl trenér Josef Jandač v kabině po zápase spokojený?
Ano, usmíval se a byl šťastný. Myslím si, že byl spokojený, nula vzadu se cení.

Jak jste si užil své dva zápasy v dresu slovinské reprezentace? Ve Francii jste dvakrát vyhráli, sám jste v úhrnu trefil tři góly, takže hádám, že jste si přivezl dobrou náladu?
Hráli jsme velice dobře. Já se trefil třikrát, jak jste řekl, to přispělo ke dvěma výhrám. Byla to zábava. Vždycky je sranda hrát s klukama z reprezentace.

Jaké to byly zápasy, byly kvalitní, prospěšné?
Byly dobré. Máme dobrý tým, jehož součástí byli i hráči Slovanu Bratislava. Slovinská i francouzská soupiska postrádala několik hokejistů, i tak se s tím ale oba sokové popasovali dobře.

Jaký je hlavní cíl Slovinska v podobných přátelských zápasech? Čím především jsou tyto zápasy prospěšné?
Nemáme takovou hráčskou základnu jako je to v České republice. Jedním z cílů podobných přátelských zápasů je najít nové tváře. Takové hráče, kteří budou schopni se svým výkonem přidat ke slovinským reprezentantům a tím nám pomoci. V sestavě bylo několik nových kluků a hráli velmi dobře. O to nám jde. Tým je ale i tak konzistentní a připraven na následující velké akce.