3. 9. 2013 Daniel Ryl

Sezona zahájena, extraliga se rychle blíží!

V úterý 3. září proběhlo v Tipsport aréně oficiální zahájení sezony 2013/2014. Fanoušci Sparty mohli získat podpisy svých oblíbenců a zároveň si pochutnat na klobáse a pivu. Někteří se zároveň zúčastnili několika soutěží a odvážlivci si mohli zastřílet na pravého brankáře v kompletní výstroji.

S pátou hodinou odpoledne se opět otevřel vchod a dav fanoušků vběhl do útrob stadionu. Tentokrát ovšem nezamířil na tribuny, ale přímo na hrací plochu, kde odstartovalo oficiální zahájení sezony. Do fronty na autogramiádu se rozběhly první desítky lovců autogramů a dav dresů čekal na své oblíbence. Na úvod si vzal slovo Robert Speychal, ředitel Sportovního Holdingu Praha. Fanouškům představil všechny objekty, které pod SHP spadají.

Po něm se mezi fanoušky dostavil Petr Bříza a všem přiblížil, co všechno holešovický celek připravuje pro letošní slavnostní sezonu, která vyvrcholí 7. prosince domácím duelem s Plzní. Při příležitosti 110. sparťanských narozenin bude natočen speciální dokument a ve fanshopu si fanoušci budou moci zakoupit suvenýry ze speciální kolekce. Zároveň byla představena kompletní soupiska "A" týmu Sparty pro ročník 2013/2014.

Dlouhé fronty mladých i starších se nakonec dočkaly a celý tým pomalu usedl za stoly. Ty byly připraveny ve třech oddělených částech. V té pravé jste mohli ulovit "podškrábnutí" realizačního týmu, zatímco zbylé dvě patřily hráčům. Mezi těmi se neobjevilo trio mladíků - Dominik Simon, Marek Hrbas a Martin Procházka. Všichni totiž odcestovali s Patrikem Martincem do Litoměřic, kde nastoupili k přátelskému utkání severočeského týmu. Mezi hráči chyběl ještě Ivan Rachůnek, kterého trápí lehká viróza.

Kromě tradiční klobásy a piva byly připraveny také soutěže. V té první bylo hlavním úkolem navléknout výstroj a s pukem na holi proběhnout mezi kužely tam a zpět. Fanoušci sledovali souboj malého kluka prvního stupně základní školy, kterému se postavil výrazně vyšší a starší soupeř. Ten se nakonec dostal do vedení a jeho malý protivník měl s velkou výstrojí problémy. Štěstěna se ovšem usmála na chlapce, jelikož jeho starší soupeř navlékl obráceně kalhoty, zatímco Honzík už pelášil s pukem k druhému kuželu...

"Největší problémy mi dělaly ty padající kalhoty," přiznal s úsměvem malý bojovník, kterému zároveň padala helma. Honzík se ovšem nevzdal a doběhl si pro vítězství. "Nevěřil jsem, že můžu vyhrát, protože jsem dost malej, takže mám radost," smál se čerstvý vítěz. Akce se mu líbila a dárková taška s permanentkou na pět domácích zápasů Sparty nebyla jedinou cenou, kterou si odnesl. "Půjdu si pro podpis Petra Tona, snad se mi to poštěstí," dodal na otázku, jestli má mezi hráči nějakého favorita.

Přítomní se mohli pobavit také bobovým závodem. Dvě posádky, čítající jezdce a tažnou sílu, projížděly mezi kužely a bojovaly o vítězství. To nakonec slavila posádka v pravé dráze. K jejímu vítězství přispěl také karambol soupeřů. Vrcholem byla možnost střelby na brankáře staršího dorostu, Dominika Nahodila.

Za necelé dvě hodiny bylo hotovo a všichni lovci podpisů mohli být spokojení. Teď už si jenom přát, aby hráči zvládali zápasy stejně bravurně jako autogramiádu. Doufejme, že rozlučka se sezonou proběhne, co nejpozději a zejména s mistrovským titulem!