15. 1. 2013 HC Sparta

Sičák měl namířeno do Slovanu. Ale zůstává

V průběhu října převzal zodpovědnost za sportovní kroky obou klubů Sportovního Holdingu Praha manažer Normunds Sejejs. Jedním z hlavních důvodů tohoto propojení bylo zastřešení sportovní spolupráce obou celků. Praktický příklad fungování obou klubů pod jednou „střechou“ byl k vidění o tomto víkendu.

Slovan Bratislava, hrající KHL, má aktuálně velkou marodku v obraně a jako posilu si vyhlédl sparťanského obránce Vladimíra Sičáka. Ten je klíčovou postavou sparťanské defenzívy a jeho výkony vzbudily zájem ze Slovenska. Slovan chtěl využít klauzule v Sičákově smlouvě, která obsahovala možnost uvolnění do zahraničí. Sparta by tak byla rázem výrazně oslabena. Naštěstí k tomu ale nedošlo, a tak mohou být fanoušci holešovického klubu klidní.

Po dohodě s Patrikem Martincem, sportovním manažerem Sparty, a trenéry A-týmu do jednání vstoupil klub HC Lev a místo Sičáka nabídl Slovanu obránce Tomáše Mojžíše. Sičák tak ve Spartě zůstává a na Slovensko se stěhuje třicetiletý Mojžíš, který nebyl ve Lvu příliš vytěžován. Lev neměl zájem Mojžíše uvolnit, ale v rámci spolupráce uvnitř Holdingu tak učinil. Sičák se Spartou podepsal novou dvouletou smlouvu a v případě potřeby může v nadcházejících ročnících nakouknout i do KHL.

Sparťanská abeceda sezony 2016/2017 - 2. díl

Trenér mistrů Nedvěd: Byla to parádní jízda!

Gólman mistrů Škorpík: Vítkovice jsme přejeli

Osmá třída Sparty získala mistrovský titul!