17. 9. 2012 Robin Mana

Simon: O svou pozici v týmu budu bojovat

L i b e r e c - Proti Bílým Tygrům naskočil do svého druhého extraligového zápasu a stejně jako v pátek se podílel na sparťanském vítězství. O své pozici v týmu a dojmech ze seniorského hokeje, hovořil po zápase mladý útočník DOMINIK SIMON.

Máte za sebou první dva ostré zápasy v extralize dospělých. Jak moc se hokej liší od juniorské soutěže?
Hra je mnohem rychlejší a hodně svázána taktikou, v juniorech spíš všichni lítají za pukem. Tady je vidět, že každý musí mít svoje místo a každou chybu kterou uděláte, soupeř hned potrestá.

Dominik Simon

Jak byste zhodnotil svůj dosavadní výkon?
To bych nechal na trenérech. Já jsem hlavně rád, že jsem dostal tu příležitost a chci se soustředit na to, abych se pořád zlepšoval.

V NHL začala výluka, což může znamenat případný přísun posil ze zámoří. Cítíte se proto nějak víc pod tlakem?
Je jasné, že pokuď někdo přijde, byl bych asi první na řadě, kdo by musel opustit tým. Ale to si vůbec nechci a nebudu připouštět. Jsem tady proto abych bojoval a já o svoje místo bojovat budu.

Zápas s Libercem provázela řada šarvátek a hrubých faulů, celkově to bylo hodně vyostřené. Co na to říkáte a zažil jste něco podobného v mládežnických soutěžích?
I v nižších soutěžích jsou k vidění nevybíravé zákroky a emoce planou všude. Je ale pravda, že tady si člověk musí dávat větší pozor, zejména u mantinelů. To všechno ale k hokeji patří a dnes mě to nijak nepřekvapilo.

Mimochodem, dostali jste nějaké zprávy o zdravotním stavu Angela Krsteva, kterého museli odvézt po Kudrnově zákroku do nemocnice?
Slyšel jsem, že má otřes mozku a byl snad i několik minut v bezvědomí. Nevypadalo to vůbec hezky. Doufáme, že se z toho brzy dostane a bude moci zase naskočit do hry.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli