18. 4. 2012 Václav Trávníček, Tereza Velikovská

Simon na MS do 18 let: Vymstil se nám pomalý přístup a nedisciplinovanost

B r n o - Útočník Dominik Simon je jedním ze čtyř sparťanských hráčů, kteří bojují za český národní tým do 18 let na šampionátu v Brně, Znojmě a Břeclavi. Po úterní prohře s Finskem 2:6, ve které Simon vstřelil jednu ze dvou českých branek, se jim ale definitivně zavřely brány čtvrtfinále a čekají je jen boje o udržení v elitní skupině.

Jaké jsou pocity po zápase, ve kterém pohasly vaše naděje na účast ve vyřazovacích bojích?
Určitě velké zklamání. Věřili jsme si, že alespoň jeden zápas proti těžkým soupeřům zvládneme. Bohužel se nám to nepovedlo a mrzí nás to. Teď už budeme myslet na další zápasy a budeme se snažit vyhrát alespoň play-out skupinu.

Co vám chybělo k tomu, abyste někoho ze silných soupeřů porazili?
Myslím, že jsme na ně měli, jak na Kanadu, tak na Finy. Měli jsme ale pomalý přístup, měli jsme agresivněji napadat. Oni měli hodně času a jsou to šikovné týmy. Vědí, co s pukem, jsou na něm silní. Dnes nás navíc dostala do kolen nedisciplinovanost. Jedenáct vyloučení proti tak silnému celku, to je prostě smrt.

Dostali jste hodně gólů, byl problém v defenzivě?
Jak říkám, ubránit oslabení proti takovým celkům je hrozně těžké. Umí to sehrát a dát gól. Když navíc uděláme chyby a dostanou se to přečíslení, tak se to hraje špatně.

Několikrát se vám v zápasech stalo, že se útok nevracel a vzadu zůstali pouze obránci. Byla i v tomhle chyba?
Určitě byla. I když jsme se o tom bavili, že se musíme vracet, tak jsme občas propadli a pak jsme toho litovali.

Bude těžké dostat z hlavy, že soupeři ve skupině o záchranu by měli být slabší, aby nedošlo k podcenění?
Nemyslíme si, že by byly slabší. Týmy jako Lotyšsko nebo Německo se hodně zlepšily. Nebudeme myslet na to, že by měli být horší, a půjdeme do toho naplno. Dáme všechno do toho, abychom vyhráli.

Foto: Ivo Dostál / www.u18wc2012.cz