2. 8. 2002 MiG

Sivek už chce konečně prorazit do NHL

Ostrou přípravu nastoupil se Spartou i odcházející Michal Sivek. Po měsících individuálního tréninku se vrátil k mužstvu a v zeleném rozlišováku se objevil na středeční „ledové“ premiéře v T-Mobile Areně. Jednadvacetiletý útočník se už několik sezón snaží proniknout do NHL. Letos věří, že se mu to konečně podaří.
Podřídil tomu vše. Začal s letní přípravou o poznání dříve než ostatní. „Konec minulé sezóny pro mě nedopadl podle představ,“ vysvětluje, proč už koncem dubna zahájil nenáviděnou dřinu. Sezónu za mořem mu překazily rodinné důvody, proto se v prosinci vrátil do Sparty. V lednu si vydobyl dobré místo v sestavě, ale v době, kdy hrála Sparta o titul, krčil se ve čtvrtém útoku.

„Trénoval jsem s kondičním trenérem a hokejisty Brendlem a Petrem Nedvědem,“ vzpomíná na následnou letní přípravu. Odmítl nabídku Sparty na společné tréninky, na led už chodit chce. „Jsem moc rád, že mi vyšli vstříc. Snad se budu moci připravovat dál,“ věří. Soutěžní část by ale chtěl zahájit za mořem. „Mám v Pittsburghu podepsanou smlouvu ještě na dva roky. Mým úkolem je dostat se do prvního týmu,“ prohlašuje jednoznačně. „Docela si věřím, po přípravě mám čisté svědomí, že jsem pro to udělal všechno.“

Jeho sebevědomí podporuje i fakt, že už loni měl do věhlasné ligy kousek. „Bylo blízko k tomu, abych tam zůstal. Určitě bych pět zápasů v NHL sehrál.“ Dnes cítí ještě větší šanci. „Přišli tam sice nějací noví hráči, někteří ale nemají ani smlouvu.“ Priority má jasné, ale působení ve Spartě úplně neodvrhuje. „Může se to stát, nikdy neříkej nikdy.“ V smlouvě má klauzuli, že pokud se neprosadí do prvního mužstva, může se vrátit domů.