10. 10. 2009 Petr Schwank

Škoda, že jsme jim neutekli, lituje po zápase Langhammer

P r a h a - Dva přesné zásahy muže s číslem 84 dostali Spartu v duelu s Vítkovicemi do prodloužení. Gólové konto Jakuba Langhammera zatěžuje stále rostoucí počet branek. Na lídry střeleckých statistik sice pětadvacetiletý sparťanský forvard ztrácí, dokáže však udeřit v ten správný čas. Jeho dva góly v pátečním zápase 14. kola fanoušci vyvažovali zlatem.

Poslaly totiž sparťany do prodloužení a samostatných nájezdů, které jí nakonec přiřknuly práva na druhý bod. Vsítit dvě branky v jednom utkání již Langhammer v jednom zápase letošní sezóny dokázal. Připojil se jimi k debaklu Kladna v 11. kole.

„Vítkovice hrají v pohodě, jsou taky první. Je to dobré mužstvo,“ cenil si soupeřových kvalit téměř 190 centimetrů vysoký útočník. Díky sparťanské dvoubodové loupeži však museli Ostravané připustit vedoucí příčku tabulky Zlínu. Holešovičtí naopak poskočili z osmého místa na místo sedmé.

„Je škoda, že jsme jim trochu neutekli,“ postěžoval si. Zároveň dodává, jak se obě jeho gólové situace zrodily. „U prvního gólu střílel Jirka Vykoukal, já jsem to jen doklepl do prázdné brány,“ vrací se Langhammer do chvil, kdy ochozy TESLA ARENY poprvé v zápase skandovaly jeho jméno. „Atmosféra tu je vždycky perfektní,“ chválil kladenský odchovanec sparťanské obecenstvo. „Pak jsem dostal od Martina Látala dobrou přihrávku mezi kruhy a zkusil vystřelit k tyči.“

Jelikož se letošní ročník O2 extraligy již přehoupnul přes svou první čtvrtinu, neexistuje v tabulce tým, s nímž by Pražané alespoň jednou neměřili své síly. S Vítkovicemi je los svedl dohromady už v prvním kole a ani tehdy se duel nerozuzlil v základní hrací době. Sparťané podlehli 2:1 v samostatných nájezdech, páteční zápas tak mohli brát jako lehké zadostiučinění. „Tehdy to bylo první utkání sezóny, svou roli tam sehrála nervozita,“ vysvětloval Langhammer. „Teď už jsme rozehraní, a také lépe víme, jakou hru Vítkovice hrají. Bylo to z obou stran taktičtější.“

„Prokázali jsme, že máme vůli i morálku, díky tomu jsme utkání vyrovnali,“ doplňuje jej ještě kolega z kabiny Michal Broš. V neděli, 11. října sparťané odjíždějí za dalším zápasem do Pardubic. Dokáží Pražané vybojovat všechny tři body? Zatím se jim to povedlo na venkovním kluzišti pouze jednou.