17. 4. 2010 Tereza Velikovská

Sledge hokejisté končí čtvrtí, v sérii o bronz podlehli Varům

Sledge hokejisté Sparty skončili v celkovém účtování ligy na čtvrtém místě. Po základní části figurovali na druhém místě, ale v semifinále podlehli kolínským Drakům a v sérii o třetí místo nestačili ani na Karlovy Vary. Vítězem se stal právě Kolín, který ve finále přehrál Zlín.

Konečné pořadí:
1. SK Draci Kolín
2. ZAS Sedící Medvědi Zlín
3. SKV Sharks Karlovy Vary
4. HC Sparta Praha
5. B.B.Kings Č. Budějovice
6. HC KES Studénka

V základní části odehráli účastníci sledge hokejové ligy 10 zápasů. Nejlépe si vedly Karlovy Vary, které získaly 27 bodů za 9 výher a jedinou porážku. Sparta skončila s 21 body na druhém místě, zvítězila v sedmi utkáních s celkových skóre 39:21.

Vítěz základní části z Varů narazil v semifinále na Zlín, Sparta se utkala s Draky Kolín. Zlín ale v prvním semifinále úřadujícího mistra překvapivě porazil 4:3 a postup do finále stvrdil v druhém utkání, které vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

V druhé semifinálové sérii byla mírným favoritem Sparta, která obhajovala loňskou druhou příčku. V prvním utkání na ledě Kolína se zaskvěl čtyřmi brankami Zdeněk Krupička a Sparta zaslouženě zvítězila 5:2. Pak už v sérii hrané na dvě vítězství úřadovali Draci. Po výhrách 6:0 a 1:0 postoupili do finále, kde je čekal Zlín.

Oba semifinalisty z předchozí sezóny tak čekal pouze souboj o bronz. V prvním zápase Žraloci z Varů Spartu rozstříleli v poměru 9:3. Ve finálové sérii se první zápas lépe vydařil Kolínu, který zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

Druhé zápasy obou sérií byly na programu až po paralympijské pauze v pátek 16. dubna, případné třetí zápasy o den později. Na ty už ale ani v jedné sérii nedošlo. Žraloci totiž Spartu porazili i podruhé, tentokrát 5:2, a získali bronzové medaile. Druhý zápas finálové série byl jasně v režii Kolína, který rozdrtil Zlín 6:0 a stal se mistrem ligy 2009/2010.