1. 12. 2010 Tereza Velikovská

Snad na výhru navážeme v dalším utkání, doufá Výborný

Po šestizápasové šňůře porážek dokázala Sparta konečně bodovat, po samostatných nájezdech si z Karlových Varů odvezla 2 cenné body. Utkání, které snad Spartu nakopne k lepší výsledkům, hodnotil kapitán David Výborný, střelec vítězného nájezdu. „Je to první krok. Snad v tom budeme pokračovat,“ doufá.

Zápas na karlovarském ledě nezačal pro Spartu vůbec dobře. V 11. minutě se trefili těsně po sobě Melenovský a Klíma, Pražané se tak opět dostali do klasické situace, kdy prohrávají a musí dotahovat. Tentokrát se ale na rozdíl od předchozích zápasů nepoložili a dokázali otočit na 3:2. „Pomohlo nám, že dal Radek Smoleňák dva góly během tři minut. Dostali jsme se zpátky do zápasu a od té doby jsme byli Varům minimálně vyrovnaným soupeřem,“ těšilo Výborného.

David Výborný

Jako správný kapitán a opora týmu rozhodl Výborný svým proměněným nájezdem o tom, že si Sparta poveze domů dva body. Kličkou překonal Sáblíka, nikdo jiný z obou týmů ho nenapodobil. „Rozhodoval jsem se až podle gólmana. Určitě jsme vnímali, že je tam jiný brankář. Ale každý, kdo jede, si to musí přebrat v hlavě sám.“ Tomáš Pöpperle dokázal vychytat všechny tři střelce Energie, v průběhu zápasu si navíc poradil i s trestným střílením Hrušky. „Určitě chytal výborně, od toho tam je, aby nám pomohl a podržel nás,“ chválil ho útočník.

Obrat hráče psychicky povzbudil, také tři vstřelené góly ve hře naznačují, že se by konečně mohlo začít blýskat na lepší časy. „Prohrávali jsme 0:2 a zápas jsme zvládli, tak bychom na tom snad mohli být psychicky lépe,“ potvrzuje kapitán Holešovických. Kaňkou ale byla častá vyloučení sparťanských hráčů, která však Karlovarští nedokázali zužitkovat. „Myslím, že to včera z tohoto hlediska nebylo moc povedené utkání. Nechali jsme se zbytečně vylučovat,“ ví Výborný. Celkově ho ale zápas potěšil: „Po dlouhé době výhra, sice jen za dva body, ale jsme za to určitě rádi. Doufám, že na to navážeme v zítřejším zápase v Pardubicích.“